Īstenots projekts “Parki bez robežām – plašāk”
Partneru tikšanās noslēguma pasākumā Gulbenē

Preiļu novada pašvaldība kopā ar Gulbenes un Augšdaugavas novadu partneriem laika posmā no 01.05.2023. līdz 15.11.2023. īstenojusi projektu Nr. LVIII-067 “Parki bez robežām - plašāk”/“Parks without borders - wider” jeb PWBwider. 

Šo septiņu mēnešu laikā attīstīta infrastruktūra un rīkoti pasākumi četros Latvijas parkos, popularizējot tos, izglītojot apmeklētājus par apkārtējo vidi un tās ilgtspēju.

Projekta ietvaros:

  • Preiļu muižas kompleksā un parkā kopš pavasara īstenoti daudzi pasākumi, kas iedzīvotājiem un viesiem ļāva izbaudīt dabu, pilnvērtīgi atpūsties, sportot un izglītoties.
  • Parkā uzstādītas informatīvās norādes zīmes, kas ikvienam apmeklētājam ļaus vieglāk orientēties plašajā teritorijā. Izgaismots viens no parka atjaunotajiem tiltiņiem diennakts tumšajā laikā, kā arī iegādāti gaismas elementi parka un pils izgaismošanai ziemas sezonā.
  • Digitālajā vidē pieejami jauni reklāmas video par Preiļu muižas kompleksu un parku.
  • Pilsētas svētku ietvaros organizētas “Zaļās Klases” darbnīcas, koncertprogramma svētku apmeklētājiem, vides instalācijas “Sajūtu mežs”, kā arī sporta pasākums bērniem un ģimenēm.
  • Turpmāk pasākumos apmeklētāji varēs sastapt divas maskas - parka tēlus Zaķi un Vāveri.
  • Izglītojot un iesaistot vietējo sabiedrību, tika organizēts Preiļu novada iedzīvotāju forums “Vieta. Sabiedrība. Izaugsme”.

Projekta noslēguma pasākums partneriem tika aizvadīts 9. novembrī Gulbenē “Meistarnīcā”, prezentējot projektā īstenotās aktivitātes, un daloties pieredzē to realizēšanā. Partneri iepazinās ar ģimenes uzņēmumu, kas “Meistarnīcā” darbojas videi draudzīgi, domājot par resursiem, to taupīšanu un pārstrādi, kā arī maksimāli daudz izmantojot vietējās izejvielas. Arī turpmāk būsim atbildīgi par vidi, kurā dzīvojam!

Projekts Nr. LVIII-067 “Parki bez robežām - plašāk” tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Preiļu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Logo

 

 

Informāciju sagatavoja

Antra Meluškāne

Projekta vadītāja - 220. kabinets
antra.meluskane [at] preili.lv