Preiļu novada simbolika

Preiļu novada ģerbonis

2012. gada 28. martā tika apstiprināts Preiļu novada ģerbonis. Tā heraldiskais apraksts vēsta, ka Preiļu novada ģerbonī ir attēlots zelta laukā melns krauklis, aiz tā kreisajā pusē zaļa četrlapu āboliņa lapa. Zelta laukā krauklis ir saglabāts no Preiļu pilsētas vēsturiskā ģerboņa, bet četrlapu āboliņa lapa ataino novada četras lauku teritorijas. Ģerboni izstrādājis Vladimirs Ladusāns.

 

Preiļu novada karogs 

2012. gada 26. aprīlī Preiļu novada domes deputāti apstiprināja jaunā Preiļu novada karoga metu. Saskaņā ar domes lēmumu, karogs ir taisnstūra audums tumši zaļā krāsā, kura centrā attēlots krāsains Preiļu novada ģerbonis, kura augstums ir 3/5 no karoga platuma. Karoga platuma attiecības pret garumu ir 1:2 un tā izmēri var būt 1m x 2m vai 1,5m x 3m.

 

Preiļu novada sauklis

Preiļu novads – vieta, kur atgriezties.
Sauklis nav oficiāli apstiprināts.


Preiļu pilsētas simbolika

Preiļu ģerbonis

1938. gada 30. septembrī Valsts prezidents Kārlis Ulmanis apstiprināja Preiļu pilsētas ģerboni, kurā attēlots zelta laukā uz labo pusi pagriezies melns krauklis — gudrības, drosmes un spēka simbols. Šī putna attēls ģerbonim izraudzīts tāpēc, ka arī Preiļu ilggadējo īpašnieku Borhu ģerbonī bija attēloti kraukļi — gudrie, uzmanīgie, drošsirdīgie, spēcīgie un arī kauslīgie putni.

 

Preiļu karogs

Preiļu pilsētas karogs ir taisnstūra audums tumši zaļā krāsā, kura centrā attēlots krāsains Preiļu pilsētas ģerbonis, kura augstums ir 3/5 no karoga platuma. Karoga platuma attiecības pret garumu ir 1:2 un tā izmērs ir 1m x 2m.

Preiļu himna

2010. gada maijā Preiļu novada dome, izskatot Preiļu novada tūrisma informācijas centra vadītājas Irēnas Kjarkužas ierosinājumu, apstiprināja dziesmu “Mana pilsēta” par oficiālu Preiļu pilsētas himnu. Dziesmas mūzikas autors Broņislavs Kokorišs, vārdu autors – Jānis Gurgons.