Datums 26. februāris, 2024 – 1. aprīlis, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs

KRIEVIJA IR SADRAGĀJUSI TRAUKU – TAČU UGUNS, KAS TAJĀ LIESMOJA, TAGAD DEGS KATRĀ NO MUMS.

2024. gada 24. februārī aprit divi gadi kopš Krievijas karaspēks sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Šajā laikā ukraiņu tautas neizmērojamā drosme ir izpelnījusies apbrīnu visā pasaulē.

Krievijas noziedzīgais iebrukums Ukrainā bija kara pieteikums ne tikai Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, tās tautai un infrastruktūrai, bet arī nenovērtējamam mākslas un kultūras mantojumam, kas ēku, pieminekļu, gleznu un neskaitāmu citu priekšmetu veidā atrodas Ukrainas teritorijā. Okupanti par savu ienaidnieku uzskata arī kultūru, izglītību un cilvēci. Ukrainas muzeju speciālisti ar pārcilvēciskām pūlēm cenšas mazināt iespējamos zaudējumus.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs pauž savu solidaritāti ar ukraiņu tautu.

Laikā no 2024. gada 26. februāra līdz 1. martam Preiļu kultūras nama foajē apskatāma ekspresizstāde no muzeja krājuma “Ar Ukrainu sirdī”.

Skolēniem, bērniem, pieaugušajiem, ģimenēm izstādē “Latvija, kurā dzīvoju” tiks piedāvātas radošās darbnīcas. Darināsim suvenīrus ar Ukrainas simboliku un izveidosim kopizstādi “Cerību koks Ukrainas atbalstam”.

Ikviens tiks gaidīts izstāžu zālē no 26. februāra līdz 1. martam plkst. 11.00 līdz 16.00. Materiāli tiks nodrošināti.

Iepriekšēja laiku saskaņošana, informējot Silviju Ivanovsku, tālr. +371 26742058, e-pasta adrese silvija.ivanovska@inbox.lv.

Rīgas Latviešu biedrības mākslinieku darbu izstādē "Latvija, kurā dzīvoju" apskatāmi gleznotāju Alekseja Naumova, Laines Kainaizes, Guntas Brakovskas, Ilgvara Zalāna, Jāņa Streiča, Elīzas Danes, Veltas Riekstiņas, Kaspara Bērziņa, Ievas Muzikantes, Emīla Kristiana Muzikanta, kā arī tēlnieku Ģirta Burvja, Vijas Dzintares, Tālivalža Muzikanta darbi. Īpašu akcentu izstādei piešķir ukraiņu mākslinieku Marijas Zenkovas, Svitlanas Kislovas un Andrija Kislova Latvijā tapušās gleznas.

Ukraiņu māksliniece Marija Zenkova ir Mihailo Boičuka Kijivas Valsts dekoratīvās un lietišķās mākslas un dizaina akadēmijas lektore, kas kara laikā ir atradusi patvērumu un strādā Latvijā. Mūsu valstī viņa ir guvusi iedvesmu saviem darbiem.

Marijas Zenkovas pārdomas: “Latvija smaržo pēc svaigiem ceriņiem, pēc lietus, runā jūras viļņu skaņās, zemi klāj zils vizbulīšu un baltu margrietiņu paklājs, un saule, paslēpusies pie apvāršņa, izgaismo debesis zeltainās krāsās. Latvija sazinās ar jums. Šeit uz veco māju jumtiem redzami staigājošu kaķu silueti. Gaišā vasarā pie ugunskura var dziedāt melodisku dziesmu. Tumšajā ziemas naktī jūs varat atrast ceļu pēc zvaigžņu un mēness spīduma. Latvija ir tik sirds atvērta vieta, kas iedvesmo jau no pirmās pastaigas.”

Izstāde apskatāma no 26. februāra līdz 1. aprīlim Preiļu Kultūras nama izstāžu zālē Raiņa bulvārī 28.

Īpašs piedāvājums izstādē būs laikā no 2024. gada 27. februāra līdz 2024. gada 1. martam un Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 25. martā.