Datums 7.–11. augusts, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Roberta Mūka muzejs Galēnos

Robertam Mūkam ir 100, Muzejam 10, kādam atvaļinājuma laiks ir beidzies, citam tikai iesācies, bet mēs nedēļu veltīsim Mūkam un Muzejam.

07.08. plkst. 15.00 "Banera iesvētības"

Pavasarī Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju Galēnos piedalījās "Viduslatgales pārnovadu fonda" organizētajā Mazo Grantu projektu konkursā "Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023" ar projektu "Vides dizaina uzlabošana. Roberta Mūka muzeja Galēnos ēkas un ieejas atpazīšana un nolasīšana Galēnu ciema vidē." Projekts tika apstiprināts. Rezultātā ir izveidots informatīvs baneris, kas rādīs ceļu apjukušiem apmeklētājiem, informējot par to, kur muzejam ir ieeja. 2022. gads parādīja to, ka apmeklētājus mulsina ne tikai tas, ka Roberta Mūka muzejs Galēnos ir "Līvāniecē", bet vēl vairāk apmeklētāji kļūst apmulsuši par to, kur muzejam ir ieeja. Projekts kļuva par lielisko iespēju sākt ar mazumiņu vides nolasāmības dizainā un izvedot baneri. Liels paldies Galēnu Kultūrvēstures biedrībai par atbalstu, Gitai un Ingai par projekta rakstīšanu un banera grafiskās daļas maketa izveidi, Andrim par rāmja uzstādīšanu, SIA "Drukas nams" par rāmja un banera izgatavošanu! Pievienojies "Banera iesvētībās"! Ieeja bez maksas!

07.08. plkst. 15.15 literārā pēcpusdiena ar Ligiju Purinašu

Pirmdiena ar "Banera iesvētībām" vien nebeigsies. Izmēģināsim atrast ceļu uz muzeja ieeju, lai Mūka un muzeja jubilejas gadā dotu vārdu Ligijai!

Ligija Purinaša (1991) literāte, literatūrkritiķe, publiciste, žurnāliste. Darbojas latgaliešu kultūras žurnālistikā, vairāku desmitu Latgales grāmatniekiem un literātiem veltītu rakstu, recenziju un sarunu autore kultūras ziņu portālā lakuga.lv. No 2019. gada maija ir autore raidījuma "Kolnasāta" literatūrkritikas sadaļai "Kolnasātys gruomotplaukts". 2019. gadā iznācis L. Purinašas debijas krājums "Sīvīte", liecība par sievieti mūsdienu Latgalē. Krājums saņēmis Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks" 2019, savukārt 2020. gadā nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Spilgtākā debija literatūrā". 2022. gadā iznācis autores otrais dzejoļu krājums "Pierobežas". Ieeja bez maksas!

11.08. plkst. 15.00 literārā pēcpusdiena ar Leldi Jauju

Nedēļu noslēgsim, tiekoties ar Leldi literārajā pēcpusdienā.

Lelde Jauja (1983) Romānu "Vīrs, bērni un pieci randiņi" un "Pārēšanās ābece" autore. Raksta un publicē arī stāstus un lugas. "Cilvēks tā ir iekārtots. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Cilvēkiem piemīt vājības - visiem! Ja tev nav vājību, tu neesi cilvēks. Es taču varu atļauties vienu vājību?" / Citāts no "Pārēšanās ābeces"/. Ieeja bez maksas!

07.08.-11.08. seko arī Roberta Mūka muzejam Galēnos Facebook un Instagram!

"Literārās un Atklājumu nedēļas" ietvaros, katru dienu muzeja Facebook un Instagram kontos publicēsim – atklāsim pa Roberta Mūka dzejolim.