Datums 1. oktobris, 2023 – 31. marts, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Roberta Mūka muzejs Galēnos

Roberta Mūka simtgades gads pamazām tuvojas izskaņai. Simtgades gada noslēdzošā izstāde Roberta Mūka muzejā Galēnos – “Mana un tava, jūsu un mūsu sakrālā realitāte” tiks atklāta 01.10.2023, plkst. 15.15. un būs aplūkojama līdz 31.03.2024.

Izstāde sniedz ieskatu katoļu, pareizticīgo un vecticībnieku pasaulēs. Tā ļauj aplūkot konfesijām piederošās lietas un tērpus, atklājas no pārlaicīgās pasaules redzes punkta caur ikonu jeb svētbildi, un stāsta stāstu par konfesijām mums līdzās.

Izstāde ir tapusi Roberta Mūka reliģijas pētniecības darbu iedvesmota, aktualizējot to, ka Galēnu un apkārtnes iedzīvotāji pieder dažādām konfesijām, mūsu vēsture ir krāsaina, gluži kā Latgale rudenī.

Izsenis Latvijas teritorijā līdzās pastāvēt spējušas dažādas reliģijas, dažādām konfesijām piederīgi cilvēki. Pasaules notikumu ritumā visdažādākie cilvēki, iemesti notikumiem pa vidu, mācēja un māk pastāvēt līdzās viens otram.

Roberts Mūks savā grāmatā “Dievs, dievi un velniņi” (2005) raksta: “Bez Dieva nevaram iztikt – tāpat kā bez dienišķās maizes. Var jau badoties un no bada mirt. Bet bez Dieva mēs mirstam garīgi. Tad paliek pāri tikai miesas grausts, kam nav vietas ne debesīs, ne peklē, un mēs klejojam pa zemes virsu kā mehāniskas, bezdievīgas būtnes. Tā ir garīga nāve. Bet kas tad ir gars? Gars nav miesas pretstats. Tie abi pastāv nedalāmā vienībā. Un tieši tāpēc kristietība māca, ka pēc nāves cilvēks augšāmceļas ar visu miesu un dvēseli. Vai tad Dievs nekļuva par cilvēku Kristus personā?! Tā nu iznāk, ka tāpat kā cilvēks nevar iztikt bez Dieva, Dievs nevar iztikt bez cilvēka, abi harmonizē viens otru.”

Izstāde apskatāma darba dienās no 9.00 līdz 17.00.

Ārpus muzeja darba laika izstādi un muzeju ir iespējams apmeklēt iepriekš piesakoties zvanot vai rakstot uz tālruni +371 25925621 vai +371 28447191, kā arī pieteikties apmeklējumam var Roberta Mūka muzeja Facebook lapā.

Ieeja bez maksas.