15. februārī plkst. 10.00-14.00 Biznesa augstskolā Turība notiks 5. Turības biznesa indeksa konference, kurā eksperti prezentēs jaunā pētījuma rezultātus par Latvijas uzņēmēju noskaņojumu un uzņēmējdarbības vides vērtējumu, savukārt finanšu, ekonomikas un izglītības nozares ministri iepazīstinās ar finanšu izaicinājumiem 2023. gadā, redzējumu, kā atbalstīt un attīstīt uzņēmējdarbību un kā darba tirgū radīt kvalificēta un izglītota darbaspēka pieejamību.
Savukārt konferences paneļdiskusijās dažādu nozaru eksperti diskutēs par finansējuma pieejamību krīzes periodā uzņēmējdarbībā, kā arī par ekonomisko izaugsmi un investīciju piesaisti pārmaiņu laikā. Dalībai konferencē aicinām interesentus un mediju pārstāvjus reģistrēties līdz š.g. 6. februārim, aizpildot elektroniski pieteikumu. Konference notiks klātienē Biznesa augstskolas Turība konferenču zālē, kā arī tiks translēta Turības Facebook lapā. Dalība konferencē ir bez maksas.
Konferencē finanšu ministrs Arvils Ašeradens uzrunās klātesošos par finanšu izaicinājumiem un iespējām 2023. gadā, bet ekonomikas ministre Ilze Indriksone iepazīstinās ar valdības rīcības plānu uzņēmējdarbības vides atbalstam un attīstībai, savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša izklāstīs redzējumu par to, kādi ir izglītības sistēmas izaicinājumi un risinājumi attiecībā uz kvalificēta un izglītota darbaspēka trūkumu Latvijā. Taču, kāds ir bijis uzņēmējdarbības vides un uzņēmēju noskaņojums 2022. gadā, atklās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.
Ar jaunāko Turības biznesa indeksu 2023 – pētījuma norisi, rezultātiem, secinājumiem, ietekmējošiem faktoriem – iepazīstinās tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš un Biznesa augstskolas Turība eksperti – Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe un Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs. “Latvijas ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstība ir pamats Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājībai. Ilgtspējīgai ekonomikas izaugsmei jāpaaugstina eksports un produktivitāte uzņēmējdarbībā un izglītības sistēmā. Tāpēc ir būtiski apzināt uzņēmējdarbības vides kavējošos faktorus, tos analizēt un rast risinājumus, skaidri definējot rīcības plānu. Jo augstāks būs Latvijas uzņēmējdarbības vides stāvokļa vērtējuma indekss, jo zemāks būs ēnu ekonomikas apjoms,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.
Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar SKDS jau piekto gadu veic apjomīgu pētījumu – uzņēmēju aptauju Latvijā. Turības biznesa indekss ir indikators, kas raksturo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Pētījums veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem.
Turības biznesa indeksa konference notiks klātienē augstskolas Konferenču zālē, Rīgā, Gaudu ielā 68, kā arī tiks translēta tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.