Attīstībā Pašvaldībā Preiļu novadā
Preiļu novada pašvaldība plāno attīstīt jaunu, novada bērniem un jauniešiem svarīgu brīvā laika pavadīšanas laukumu pretī Preiļu Galvenajai bibliotēkai

Preiļu novada pašvaldība plāno attīstīt jaunu, novada bērniem un jauniešiem svarīgu brīvā laika pavadīšanas laukumu pie Kārsavas ielas pretī Preiļu Galvenajai bibliotēkai, tādēļ 2023. gada aprīlī pašvaldība aicināja iedzīvotājus iesniegt idejas laukuma nosaukumam. No visām 79 iesniegtajām idejām, tālāk attīstījies stāsts par Preiļu Goda pilsoni Jāni Streiču un viņa autordarbiem. Sasaistot iedzīvotāju idejas ar iecerētā laukuma konceptu, esam nonākuši līdz stāstam par ŽIK@ laukumu Preiļos.  

Žiks ir ne vien labi pazīstamais draudzīgais suns no latgaliešiem tik tuvā romāna “Cylvāka bārns”, bet arī apzīmējums jaunības azartam, ātrumam un piedzīvojumiem.

Preiļu Goda pilsonis Jānis Streičs savulaik iemīļoto Jāņa Klīdzēja romānu pārvērta filmā, ko, šķiet, zina katrā latviešu ģimenē, un mēs patiesi lepojamies ar viņa veikumu, tādēļ vēlamies, lai Žiks kļūst par daļu no Preiļu stāsta – lai tas iedvesmo, iekustina un aicina uz piedzīvojumiem. Plānots, ka Žika tēls tiks iedzīvināts laukumā caur funkcionāliem vides objektiem.

Šī gada pavasarī pašvaldības vadība un speciālisti tikās ar Streiča kungu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par to, kā nodrošināt kvalitatīvu un drošu dzīves vidi iedzīvotājiem laukos, ciematos un pilsētā, ņemot vērā augošos riskus iekšējai un ārējai drošībai, demogrāfijai, tostarp, kā ekonomiskajos izaicinājumos nepazaudēt patiesās vērtības – kultūru, vēsturi, izglītību un cilvēku kā pamatu vērtību sistēmai.

Fotogrāfijām ir ilustratīvs raksturs, izmantotas fotogrāfijas ar uzņēmuma iepriekš radītiem laukumiem.

Informāciju sagatavoja