Pašvaldībā Jaunatne Izglītībā
Preiļu novada pašvaldība piedalās pasākumā “Ēnu diena 2023”

Šodien, 5. aprīlī, visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”, kurā iesaistījās arī Preiļu novada pašvaldība, sniedzot iespēju skolēniem sekot līdzi dažādu jomu speciālistu darbam.

Pašvaldības centrālās administrācijas darbu šogad iepazina jaunieši no Rudzātiem, Upmalas un Preiļiem, ēnojot juristu, sabiedrisko attiecību speciālistu, ceļu būvtehniķi un noformēšanas mākslinieku.

“Ēnu dienas” rīts skolēniem iesākās ar jaunatnes lietu speciālistes Ilonas Indriksones prezentāciju par Preiļu novada pašvaldības struktūru un ekskursiju pa iestādi, turpinājumā “ēnotāji” devās pie ēnu devējiem, ielūkojoties viņu ikdienā, iepazīstoties ar profesijas specifiku un gūstot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Pasākuma izskaņā “ēnotāji” saņēma “Ēnu dienas” apliecinājumu, kā arī neformālā gaisotnē cienājās ar picu un sniedza atgriezenisko saiti par redzēto, dzirdēto un iegūto pieredzi.

Konteksts:

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus. Šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 1997 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 10 991 vakanci. Šogad pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū ir policijas inspektors (392 pieteikumi), programmētājs (301 pieteikums), gaisa kuģa pilots (255), fizioterapeits (218), arhitekts (213), gaisa kuģa stjuarts (182), ķirurgs (175) un žurnālists (158). Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas ir policijas inspektors (139 vakances), ugunsdzēsējs/glābējs (99), vadītājs/direktors (92), projektu vadītājs (70), sabiedrisko attiecību speciālists (62), farmaceits (52), bibliotekārs (48) un fizioterapeits (46).

Informāciju sagatavoja