Izglītībā

No 24. līdz 26. aprīlim valstī notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētais nozares darbinieku streiks, kurā piedalīsies arī izglītības iestāžu darbinieki no Preiļu novada.

Streikā piedalīsies 209 izglītības iestāžu darbinieki, t. sk. tehniskais personāls, no 10 iestādēm.

Lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības iestāžu darba nepārtrauktību, Preiļu, Aglonas, Riebiņu un Rimicānu PII streikā nepiedalīsies un strādās ikdienas režīmā. Arī Vārkavas pamatskolā pirmsskolas grupas darbs netiks pārtraukts.

Katra mācību iestāde informē savu audzēkņu vecākus (e-klasē) par plānoto streika ilgumu un mācību procesa organizēšanu. Jautājumu gadījumos var vērsties pie konkrēti sev interesējošās izglītības iestādes vadības.

Konteksts:  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome lēmusi 24. aprīlī organizēt izglītības un zinātnes nozares darbinieku gājienu, pieprasot no politikas veidotājiem cieņu pret nozari un atbildību, pildot spēkā esošus normatīvos aktus un likumus. Padome arī lēmusi atsākt pērnā gada rudenī plānoto streiku. Nesagaidot no valdības solīto rīcību, pirmajā etapā streika forma varētu būt izglītības un zinātnes darbinieku darba pārtraukšana uz trim dienām no 2023. gada 24. aprīļa, neveicot darba pienākumus, lai tiktu panākta 2022. gada 12. septembrī pieteiktā streika sarunu vienošanās izpilde, pieņemot grozījumus MK noteikumos Nr. 445 un MK noteikumos Nr. 376 un iekļaujot likumā “Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam” pedagogu darba samaksas pieauguma grafika laika periodam no 2023. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu. (Avots: www.lizda.lv)

Informāciju apkopoja