Projektu aktualitātes Preiļu novadā

Vārkavas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā šī vasara sākusies ar aktīvu darbu, jo gaidāmi vairāki svarīgi notikumi. Līdztekus ikdienas saimnieciskajiem darbiem, lai uzturētu kārtību dievnamā, draudze strādā arī pie dažādu projektu īstenošanas, kas ļauj atjaunot kultūras piemineklī būtiskus elementus, kā arī radīt jaunus.

Šajā vasarā darbi rit pie Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldes atbalstītā projekta "Skulptūras “Dievmāte" un "Apustulis Jānis"" 1.kārtas, kas ir izpēte. Šajās dienās saņemts apstiprinājums par finansējuma piešķiršanu "Sv. Franciska gleznas konservācija un restaurācija I" Nr. 2023-2-KMA035 no Kultūrkapitāla fonda. Nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds" piešķīris finansējumu projekta “Vārkavas baznīcas vizītkarte” realizācijai.

11. jūnijā Vārkavas baznīcā bērni saņems Pirmo Svēto Komūniju, bet 18. jūnijā vizitācijā ieradīsies Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, būs iespēja saņemt arī Iestiprināšanas sakramentu, svētkus kuplinās Aglonas bazilikas koris. Savukārt, vasaras vidū, 28. jūlijā, tiks atklāts piemineklis ilggadējam Vārkavas un Jasmuižas draudzes prāvestam Onufrijam Pujatam, kurš 2021. gadā devās mūžībā.

Tāpat baznīcā notiek lustras atjaunošanas darbi, nu jau pēdējā stadijā, līdz ar ko, jūlija otrajā pusē apmeklētājiem būs iespēja dievnamā aplūkot atjaunoto gaismas ķermeni. Bet jau šīs nedēļas nogalē draudzes locekļus un apmeklētājus priecēs pie griestiem kārtās svinīgās lentas, kas sarūpētas pateicoties divu privātu ziedotāju atbalstam, kur viens no šiem ziedotājiem baznīcai sagādāja sakrālās mēbeles – astoņus krēslus un galdu.  

Draudzes locekļi no sirds pateicas ikvienam, kurš ar savu darbu vai ziedojumiem atbalsta un palīdz īstenot aktivitātes, lai uzturētu dzīvas sakrālās vērtības.

Draudzes vecākās Aijas Bitinas sniegto informāciju apkopoja