Iedzīvotājiem
Aicinām ziedot bērniem no sadraudzības pilsētas Ņižinas (Ukraina)

Jau vairāk kā gadu ukraiņu tauta cīnās ar ļaunumu, ko, pārkāpjot neatkarīgas valsts robežas, izraisījusi Krievija. 

Preiļu sadraudzības pilsēta Ņižina, lai arī neatrodas aktīvajā kara zonā vai okupācijā, katru dienu saskaras ar tā sekām. Gaisa trauksmes tur skan regulāri, brīdinot par uzlidojumiem. Tādi ikdienišķi vasaras prieki kā došanās sēņot, peldēties vai atpūsties pie dabas, rada draudus, jo plašas teritorijas ir mīnētas. Tāpat kā daudzviet valstī, karš atstājis sekas arī uz loģistikas ķēdēm, ir grūti iegūt vajadzīgās preces sadzīvei, darbam vai mācībām.

Tēvi, vīri un dēli iet bojā vai gūst ievainojumus, palicējiem – sievietēm un sirmgalvjiem –  iedzīve nereti jāpārceļ uz pagrabiem vai patvertnēm. Tuvojas mācību gada sākums un arī tas Ukrainā būs izaicinājums, kā nodrošināt bērniem pēc iespējas drošākus apstākļus un iespēju vispār mācīties.  

Kopā ar partneriem esam izzinājuši, kā vislabāk varam palīdzēt. Skaidrs, ka sniegt būtisku palīdzību pilsētai, kas iedzīvotāju skaita ziņā līdzinās Liepājai, mēs nevaram. Tāpēc šoreiz vēlamies sniegt atbalstu pavisam konkrētām ģimenēm, lai sarūpētu bērniem mācību procesam nepieciešamos datorus un viedierīces.

Preiļu novada pašvaldība kopā ar Viduslatgales pārnovadu fondu aicina atbalstīt ar ziedojumu, lai sešiem Ņižinas bērniem jaunais skolas gads sāktos cerīgāk un stiprinātu viņu apņēmību mācīties un nezaudēt ticību labajam. Mūsu visu iesaiste palīdzēs turpināt mācības Alīnai (15 gadi), kura zaudējusi tēvu, Valērijam (7 gadi), kurš kopā ar mammu dzīvo neredzīgo kopmītnēs (mātei noteikta 1. grupas redzes invaliditāte), divu ģimeņu pusaudžiem - Bohdanam (10 gadi), Jevhenam (13 gadi), Arturam (15 gadi) un Arinai (12 gadi).

Aicinām ziedot naudu datoru un viedtālruņu iegādei vai arī pašas ierīces – gan jaunas, gan arī mazlietotas, labā tehniskā stāvoklī.

Ziedojumus var pārskaitīt uz Viduslatgales pārnovadu fonda kontiem ar norādi “atbalsts Ukrainai”. Ziedot var mājaslapā vai naudu pārskaitot uz SEB bankas kontu: LV35UNLA0050021079970 AS "SEB Banka".

Augusta otrajā pusē Preiļu novada pašvaldības delegācija dosies pie partneriem Ņižinā, nogādās iegādātas un ziedotās iekārtas bērniem un viņu ģimenēm.

Kontaktpersona informācijai un sadarbības piedāvājumiem: Ieva Pastare (e-pasta adrese ieva.pastare@preili.lv, tālrunis +371 26107993).


*foto no 2023. gada jūlijā Preiļu novadā notikušās nometnes, kur tika uzņemti 35 ukraiņu sportiskie un aktīvie bērni no sadraudzības pilsētas Ņižinas.

Informāciju sagatavoja