Pašvaldībā Iedzīvotājiem

Šogad aprit desmit gadi kopš mūžībā devies Preiļu Goda pilsonis Jānis Eglītis. Viņš daudzu preiliešu atmiņās palicis ne vien ar saviem sasniegumiem un ieguldījumu pilsētas attīstībā un izglītības jomā, bet arī kā harizmātisks, nesavtīgs un ļoti labestīgs cilvēks.

Vairākus gadus tieši Jāņu dienā Preiļu muižas kapelā tiek rīkoti koncerti Jāņa Eglīša piemiņai un arī šajā gadā aicinām ikvienu uz muzikālu piemiņas brīdi 24. jūnijā plkst. 13.00 (Preiļu muižas kapelā).

Koncertu sniegs divi spoži jaunās paaudzes mākslinieki – tenors, diriģents Ainārs Kiserovskis un viena no šī brīža Latvijas spožākajām soprānu balsīm, novadniece Ilze Grēvele-Skaraine. Koncertmeistare Agnija Romanovska.

Koncertu rīko Preiļu novada pašvaldība, atbalsta Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Preiļu Mūzikas un mākslas skola.

Konteksts:

Jānis Eglītis dzimis un audzis Preiļos. Pēc vidusskolas absolvēšanas devās studēt Latvijas Valsts universitātē, kur ieguva fiziķa pasniedzēja specialitāti. Vēlāk iegūts arī maģistra grāds fizikā, bet 2003. gadā Jānis kļuva par ekonomikas zinātņu doktoru. Jānim bija vien 25 gadi, kad viņš sāka strādāt par Preiļu 1. vidusskolas direktoru. 1996. gadā viņš izveidoja Preiļu Valsts ģimnāziju (tagad Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija), kas, pateicoties viņa ieguldījumam, šodien ir viena no labākajām valsts ģimnāzijām Latvijā. 

2003. gadā Jānis Eglītis bija ievēlēts par Preiļu novada domes priekšsēdētāju. Par pašvaldības vadītāju nostrādājot trīs gadus viņš tika ievēlēts 9. Saeimā. Paralēli deputāta darbam bija arī Daugavpils Universitātes asociētais profesors, pētnieks un Ekonomikas doktora studiju programmas direktors. 2011. gadā Jānis Eglītis pārcēlās dzīvot un strādāt uz Ventspili, jo tika ievēlēts par Ventspils Augstskolas rektoru. Viņš bija arī augstskolas asociētais profesors. Augstskolas attīstībai pievērsās ar pilnu atdevi, ieguldot darbā neizmērojamu enerģiju, ģenerējot jaunas idejas un nesavtīgi ziedojot darbam arī savu brīvo laiku.

Preiļu pilsētas Goda pilsoņa nosaukums piešķirts pēc nāves 2013. gada augustā.

Informāciju sagatavoja