Datums 31. jūlijs, 2023 – 31. augusts, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Preiļu novada domes ēka

Studijas – tās ir kā gleznotāja piezīmju grāmatiņa. Studijas ir neliela formāta, tomēr tām ir būtiska nozīme gleznotāja daiļradē. Lielākoties tās tiek gleznotas atrodoties dabā, kad tiek vērots, sajusts un iekšēji piedzīvots viss apkārt notiekošais. Tomēr dažkārt studijas var tikt gleznotas arī neesot uz vietas dabā, bet izmantojot iepriekš sagādātos materiālus – skices, fotogrāfijas, atmiņā aizķērušos iedvesmas mirkļus.

"Manuprāt, studiju gleznošanas laikā tiek pieņemti paši svarīgākie lēmumi par vēl netapušo lielāka izmēra gleznu: vai vispār ir vērts turpināt, ja jā, tad kāda būs gleznas koncepcija, kompozīcija, krāsu noskaņa un daudzi citi. Lai arī tapusi kā sagatave kam iespējami lielākam, darba un laika ietilpīgākam mākslas darbam, studija pati par sevi arī var būt mākslas darbs un priecēt skatītāju," pauž Jānis Ziņģītis.

Jānis Ziņģītis mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, kā arī 1995. gadā Dienvidmenas Universitātē, Portandē, Menas Štatā, ASV. 1996. gadā ieguvis Latvijas Mākslas Akadēmijas (LMA) Mākslas bakalaura grādu, 1998. gadā guvis LMA Mākslinieka profesionālo kvalifikāciju glezniecībā, bet 2002. gadā LMA Humanitāro zinātņu maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā (glezniecībā). Kopš 2004. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Māksliniekam ir gleznu personālizstādes ASV, Latvijā, Lietuvā, Polijā; piedalījies grupu izstādēs Austrijā, Čehijā, Krievijā, Latvijā, Norvēģijā.

Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Francijā, Izraēlā, Krievijā, Norvēģijā, Polijā, Vācijā.