Datums 27. aprīlis, 2024
Laiks15.00
Vieta Roberta Mūka muzejs Galēnos
Logo

27. aprīlī plkst. 15.00 aicinām visus, kuriem rūp notiekošais pasaulē un kurus valdzina intelektuālas sarunas, pulcēties Rietumeiropas filozofa, bet sirdī latgalieša, Roberta Mūka muzejā Galēnos, Skolas iela 11C, lai ieklausītos, kā par mūsdienu dzīves izaicinājumiem spriež filozofi.

27. aprīlis Latvijā ir Lielās Talkas diena, tās veidotāji aicina talkot arī ar idejām. Četri filozofi, kuru dzīvesvieta jauši vai nejauši ir Jelgava un Jelgavas novads, ieradīsies Latgalē, lai diskusijā “Mantotā nākotne” spriestu par mūsu planētas pastāvēšanu ilgtermiņā, cilvēku labbūšanu, attiecībām ar dabu, cilvēku un valstu rīcību klimata jomā, iekļaujošu un taisnīgu izglītību un mūsu atbildību par notiekošo pasaulē.

Filozofijas zinātņu doktora Jura Vugula dzimtā puse ir Gaigalava, viņš ilgus gadus ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes docētājs, kurš pēta dažādus cilvēka vērtību un jēgas aspektus. Filozofijas zinātņu doktors Gunārs Brāzma ir gan biologs, gan filozofs, kurš pēta cilvēka dzīvības ētiskos aspektus un izglīto studentus Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Filozofijas un filoloģijas zinātņu maģistre Elīna Apsīte savā pētniecībā un praktiskā darbā tver gan kultūras un tradīciju semantiku, gan iekļaujošas izglītības aspektus. Elīna ir strādājusi Valsts Izglītības satura centrā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā. Filozofijas zinātņu maģistre Austra Apsīte ir pastiprināti veltījusi uzmanību gan filozofijas un angļu literatūras izpētei, gan vides un kultūras mijiedarbības un pārmaiņu studijām, izglītību iegūstot Jorkas Universitātē Apvienotajā Karalistē un Oslo Universitātē Norvēģijā.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Diskusiju organizē Viduslatgales pārnovadu fonds un Roberta Mūka muzejs Galēnos, finansē C.S. Mott Fonds Polijas Filantropijas attīstības akadēmijas programmas "Globālie izaicinājumu vietējie risinājumi" projekta “Small steps count” ietvaros/ Funded by the C.S. Mott Foundation under the Global Challenges Local Solutions Program run by the Academy for the Development of Philantrophy in Poland.