Datums 10. aprīlis, 2023
Laiks17.00
Vieta Riebiņu Kultūras nams

10. aprīlī plkst. 17.00 Riebiņu Kultūras namā Ekoloģiskās mūzikas grupas “DUCELE” 5 gadu jubilejas koncerts.

Būs jautri! Uzdziedāsim kopā un mazliet pajokosim paši par sevi!

Koncerta pirmajā daļā Jūs dzirdēsiet latviešu trimdas mūziķu grupas “Trīs no pārdaugavas” dziesmas, kas priecēja vai satrauca trimdas latviešus 20. gadsimta 70. un 80. gados jaunās skaņās. Dziesmu teksti, muzikālais materiāls un “Duceles” vīru dziesmu pieteikumi ir īpaši aktuāli un nozīmīgi pašreizējo ģeopolitisko norišu kontekstā Latvijā un ārpus tās robežām.

Padomju laikā grupas “Trīs no Pārdaugavas” mūzikas albumus nelegāli ieveda un izplatīja Latvijā, jo tie bija aizliegti. Par to klausīšanos draudēja padomju iekārtas izrēķināšanās un represijas…

Vilnis Baumanis, “Trīs no Pārdaugavas” dziesmu autors pauda gandarījumu, ka mūziķu grupa “Ducele” viņa muzikālos “nedarbus” uzspodrinājusi no jauna.

Latvijas mūzikas ierakstu izdevniecībām “MicRec” ir laidusi klājā pazīstamās rakstnieces Noras Ikstenas un Viļņa Baumaņa grāmatu “Trīs no Pārdaugavas”, komplektā ar “Duceles” ierakstīto un producēto mūzikas albumu, kurā iekļautas latviešu tautā pazīstamās leģendārās ASV latviešu 1970-80to gadu grupas “Trīs no Pārdaugavas” dziesmas.

Koncerta otrajā daļā dzirdēsiet “Duceles” dimanta un zelta dziesmu apkopojumu – “Kad Tie Zēni prūšos Gāja”, “Kungi Mani Karā Sūta”, “Šitā Zēni Dzīvodami”, “Meitiņas dziedāja”, “Jezups”, u.c. dziesmas no grupas pirmajiem diviem mūzikas albumiem “Tā Viš I`” un “Tā Viš I 2”.

Pēc koncerta kopīga fotografēšanās, iespēja izdevīgi iegādāties “Duceles” mūzikas albumus un Noras Ikstenas/Viļņa Baumaņa grāmatu “Trīs no Pārdaugavas” ar grupas dalībnieku autogrāfiem.

Pop, folk, hipster, svinger roka ekoloģiskās mūzikas orķestrī “Ducele” muzicē Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš.

“Trīs no Pārdaugavas” bija unikāla prasme samaisīt kopā tautas dziesmas galda dziesmas un pašu oriģināldziesmas, daudzām no kurām bija nopietni patriotisks piesitiens. Tādā puspajokam pusnopietnā veidā viņi uzrunāja tēmas, kas no trimdas organizāciju nacionālpolitiskā viedokļa bija svarīgas un gāja pie sirds sabiedrībai kā trimdā, tā arī tautai Latvijā – patriotisma audzināšana smeldzīgās dziesmās par dzimteni Latviju un padomju sistēmas izsmiešana tādās jestrākās nacionālākās kompozīcijās, kā piemēram, par kaimiņu, “kas lepni dzīvo mūsu dārziņā, bet pienāks laiks un uzkrājies būs tvaiks un kaimiņam būs rēķins jāmaksā!” tā PBLA izpilddirektors R. Eglītis. PBLA ir izteikusi pateicību grupas “Ducele” mūziķiem un izdevniecībai “MicRec” par bijušās trimdas grupas muzikālā mantojuma uzturēšanu un popularizēšanu mūsdienās.

“Mēs visi zinām Čikāgas piecīšus, bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas neatkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Kopā ar grupas “Ducele” dalībniekiem nolēmām, ka nepelnīti aizmirsti ir Trīs no Pārdaugavas, kuru dziesmas izmantojām veidojot savu jauno programmu. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, kuru cauri gadsimtiem visvisādi no mums ir centušies iznīdēt dažādi kungu kungi un iekarotāji! Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai savai radošajai dzīvei,” grupa “Ducele”.

Biļetes www.bilesuparadize kasē un Preiļu Kultūras centra administrācijas telpās (KN otrajā stāvā).

Biļešu cena: EUR 12.00; EUR 15.00; EUR 18.00.

Tālrunis saziņai +371 29456709.