Datums 12. jūnijs, 2023 – 12. jūlijs, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Riebiņu bibliotēka

Riebiņu bibliotēkā no 12. jūnija līdz 12. jūlijam ir skatāma Daiņa Belova zīmējumu izstāde.

Dainis ir cilvēks ar īpašām vajadzībām, kuram kopš bērnības ir apgrūtinātas socializācijas spējas, taču ļoti izteikta vizuālā uztvere.

Dainis dzimis 1984. gadā un zīmē kopš piecu gadu vecuma. Pēdējā laikā viņš ir pievērsies dzīvnieku pasaulei, mācoties izmantot vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļus savas sociālās mijiedarbības radīšanā un sava skatījuma uz šo pasauli izpausmē. Daiņa radītais zīmējumu kopums "Dzīvnieku karnevāls" ataino dzīvnieku un putnu pasauli, izmantojot jauktu tehniku un dažādus pamatus savu darbu radīšanai.

Savos zīmējumos Dainis pievērš skatītāja uzmanību tām detaļām, ko ikdienā cilvēks palaiž garām. Dzīvnieku ķermeņu virsmu un detaļu krāsainība, ornamentu bagātība, faktūru ritmiskie veidojumi mūsdienu dinamiskajam cilvēkam liek apstāties un ieraudzīt pasauli savādāk. Galvenie kompozīcijas izteiksmes līdzekļi ir vienkāršās formas, ekspresīvās līnijas, ritmiskie punktu salikumi un tīrās krāsas.

Neskatoties uz to, ka bez asistenta palīdzības Dainis nespēj iekļauties sociālajā telpā un apkārtējo pasauli raksturot ar vārdiem, viņš ir iemācījies citu veidu kā stāties sociālajā mijiedarbībā un informācijas apmaiņā izmantot vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļus.