Labklājības pārvaldē

Ak, šis pasakainais, baltās ziemas svētku laiks! Gan darbiņu, gan emociju – bezgala daudz.

Šis laiks Preiļu DACā iesācies ar pamatīgu vīrišķā dzimuma rosīšanos virtuves zonā. Tapušas gardas plātsmaizes, kūkas. Nē! Mums nav par daudz – katram pa mazam gabaliņam tējas pauzē, jo DAC māja kļuvusi vēl apmeklētāka, kas ļoti priecē pastāvīgos iemītniekus – jaunas pazīšanās pārtop skaistā draudzībā.

Ziemassvētku mēnesī DAC saime pārvērtās par lielu rūķu ģimeni. Tapa dāvanas, tērpi, tika ceptas un glazētas gardas piparkūkas. Savlaicīgi tika sarakstītas un nosūtītas vēstules Salatētim.

Brašie, spējīgie, radošie, čaklie DAC rūķi, nepagurstot dienu aizvada kustībā, lai apkārt valdītu prieks un skaistums. DACieši izrotājuši savu eglīti, uzmeistarojuši svētku kompozīcijas, telpu dekorācijas. Pistāciju čaumalu veidotie čiekuri, priedes čiekuri, Rumēlijas priedes čiekuri, smalkas otiņas un zelta krāsas pieskāriens radījis neatkārtojamu čiekuru glanci. DAC vīrieši, darbojoties ar otām un balto krāsu, jutās kā lieli mākslinieki, izgleznojot Japānas sūrenes zarus. Kopā ar DAC dāmām radot romantiskus Ziemassvētku rotājumus vairākos eksemplāros, kas glīti rotājas Labklājības pārvaldes ēkas logos. Paldies, Labklājības pārvaldes vadītājai Sandrai Sprindžai par augsto novērtējumu, par labiem, sirsnīgiem vārdiem, par gardumu maisu DACiešiem. Prieks censties un darboties!

DACieši ar lielu mīlestību gatavojās svētku kulminācijas dienai “Ziemassvētku pasaka”. Tajā katrs tika īpaši apsveikts, plūda novēlējumu strautiņš. Rūķis Salatēta sagādātās dāvanas nodeva katram DACietim, kuram nu sirsniņa pukst straujāk… Aiz prieka un līksmības! Aiz pateicības un jaukas kopā būšanas!

Katram, kurš vēlas, vēl ir iespēja apmeklēt vietējā veikaliņā “Dzīpariņš” keramikas darbu izstādi “Pieskārienu skautie…”, ko radījuši DACieši. Par simboliskām naudiņam var sarūpēt sev vai citam dāvaniņu. Līdz šim izstādē iegūtie līdzekļi tika novirzīti  Ziemassvētku balles organizēšanai un katra DAC apmeklētāja dāvanas sarūpēšanai svētkos.

Paldies ikkatram, kurš nebija vienaldzīgs un atbalstīja, lai šis pasākums izvērstos par lielisku Ziemassvētku ballīti Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas aprūpes centrā! Paldies visiem slepenajiem rūķiem!

Tā lūk! Tā, pavisam nesteidzīgi, bet varen ātri aizsteigušies Ziemassvētki.

Zvaigznes dienu atzīmējot, pieminam Trīs austrumu gudros, kuri atrada ceļu uz Betlēmi pie Kunga Jēzus Bērniņa. Klausoties dziesmas par zvaigznēm, svētku izskaņā, DACieši sacepa daudz zvaigžņu piparkūku, tā noslēdzot veco un dodoties pretī Jaunajam gadam, jauniem izaicinājumiem, darbiem, piedzīvojumiem.

Lai sirds siltums, iejūtība, sapratne, mīlestība katrā mājā! Lai cilvēku baltās domas pārvēršas baltos darbos. Laimīgu, spēkpilnu Jauno gadu!