Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” nāk klajā ar iniciatīvu, kuru īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Uzņēmums apņēmies apsveikt visus Latvijas, tai skaitā Preiļu novada, pirmklasniekus ar skolas sākumu, uzdāvinot leģendārā un daudzu mīlētā zīmola “Kārums” biezpiena sieriņus.

“Pirmā skolas diena vienmēr ir īpašs notikums un man ir liels prieks, ka pašmāju uzņēmums ir aizsācis jaunu tradīciju, kas mazajiem skolēniem šo dienu padarīs vēl jaukāku. Ar šo kārumu ir uzaugušas jau vairākas paaudzes, turklāt daudzi uztura speciālisti norāda, ka biezpiens ne tikai uzlabo atmiņu, bet arī veicina kaulu augšanu,” piebilst izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Latvijā šogad skolas gaitas uzsāk vairāk nekā 21 tūkstotis bērnu un tieši tik pat liels būs dāvinājums – vairāk nekā 21 tūkstotis “Kārums” klasisko biezpiena sieriņu ar vaniļas garšu un šokolādes glazūru, kurus patērētāji atpazīst pēc oranžā iepakojuma un vārniņas simbola uz tā. Kopējais dāvinājuma svars – vairāk nekā viena tonna.

“Food Union” mārketinga vadītāja, valdes locekle Latvijā Ieva Lejniece: “Kārums vienmēr ir bijis līdzās un atbalstījis ar uzmundrinājumu skolēnus dažādos viņiem nozīmīgos brīžos – sākot ar sporta sacensībām “Kārums Kauss”, līdz sociālas nozīmes kustībai “Labie darbi” un visbeidzot “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus”. Tāpēc ticam, ka šāds gards sveiciens pirmo klašu skolēniem veicinās iejušanos viņu dzīvē tik nozīmīgajā skolas gaitu uzsākšanas procesā un vairos patīkamas atmiņas par to”.

Pirmais “Kārums” biezpiena sieriņu dāvinājums notika 1. septembrī  Ādažu vidusskolā, kur šogad ir desmit jeb vislielākais pirmo klašu skaits Latvijā. Bet sākot no 2. septembra sākās pakāpeniska “Kārums” sieriņu piegāde uz visām Latvijas skolām (valsts, privātās, speciālās, lauku skolas u.c.), kur ir pirmo klašu audzēkņi.

Par “Food Union”:

Food Union  ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kā arī vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. Food Union grupa Eiropā apvieno divus lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā – “Rīgas piena kombināts”, un “Valmieras piens”, kā arī distribūcijas uzņēmumu “Premia”, lielāko saldējuma ražotāju un piegādātāju Igaunijā un Lietuvā ar vienādu nosaukumu – “Premia”, lielāko saldējuma ražotāju Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītāju “Hjem Is”, saldējuma ražotāju Norvēģijā “Isbjørn Is” un saldējuma izplatītāju “Den Norske Isbilen”, un saldējuma ražotāju Rumānijā “Alpin57Lux”. 2018.gadā Food Union atvēra divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā. 2021. gadā “Food Union” grupa Eiropā sasniedza EUR 291 miljonu apgrozījumu. “Food Union” grupā nodarbināti vairāk nekā 2500 cilvēku.

Papildu informācijai:

Ērika Kirsone-Kriviņa
Food Union sabiedrisko attiecību konsultante
erika.kirsone-krivina@mmacomms.lv
T: +371 26390540