Senioriem

Arī senioriem vasarā grūti nosēdēt mājās. Gribas izkustēties, paceļot, pabūt vietās, kuras vēl vajadzētu apskatīt. Tāpēc Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška kopā ar valdes locekļiem organizēja ekskursiju pa Ogres novadu.

Vispirms tika apciemots Skrīveru Pārtikas kombināts - ekskursijas dalībniekiem šķita interesanti, ka ēkai un telpām saglabāts vēsturiskais interjers. Protams, tika apmeklēta konfekšu “Gotiņa” ražotne. Keita Lūse informēja, ka tas ir ģimenes uzņēmums, kurš darbojas no 1956. gada. Acis priecēja konfekšu “Gotiņa” plašais sortiments - lielgotiņas, rožu, arī melnās - interesants ceļojums konfekšu pasaulē. Bet galvenais - garšīgi. Šīs konfektes kļuva vēl garšīgākas tad, kad pašiem vajadzēja katru konfekti iesaiņot papīrītī. Tā nav joka lieta – vienai strādniecei dienā jāiesaiņo 18 kg konfekšu.  Seniori bija gandarīti par padarīto, jo saņēma konfekšu “Gotiņa” tīšanas apmācību sertifikātu. Tāpat arī seniori uzzināja, ka ar Skrīveros ražotajām “Gotiņām” cilvēki našķojas ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā.

Pēc tam ceļi veda uz Krapi, kur tika aplūkota Venta Vībauma vīnu darītava. Tur tika novērota apbrīnas vērta ainava ar dižkokiem - milzīgiem ozoliem, liepām un kuplām tūjām. Saimnieks māju mantojis no vecvecākiem un pārveidojis tā, kā pats to ir vēlējies. Mājas pagrabā ierīkota vīna darītava, kur top pieneņu, aveņu, aroniju, ābolu un citi vīni. Par to, kurš vīns labāks ekskursijas dalībniekiem spriest bijis grūti, kaut arī pa kādai lāsītei nogaršot - to gan seniori atļāvās. Lai saražotu garšīgu un smaržīgu vīnu, saimnieks ar palīgiem iegulda milzīgu darbu - tas priecē vairāk nekā pats vīns.

Tika apmeklēts arī Lielvārdes cietoksnis (būvēts 11.-12. gadsimtā Vikingu laikos). Seniorus sagaidīja vikingu tērpos ģērbušies gidi, kuru stāstījums ļāva ar gara acīm skatīt senlatviešu dzīvi. Ekspozīcijas stendos bija redzami seni zīmējumi, Dieva zīmes, apģērba fragmenti, kartes ar lībiešu, zemgaļu, sēļu, latgaļu zemēm. Varēja rotāties ar senlatviešu apģērbu, uzlikt galvā vainagu un paturēt zobenu, kā arī nobildēties. Atmiņā tika atsvaidzināti stāsti par savas tautas senāko laiku vēsturi.

Iebraucot Lūšu dravā, seniori uzzināja ne tikai par bitēm. Ekskursijas dalībnieki uzzināja, ka visā pasaulē biškopja zināšanas un prasmes tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi. Tika rastas jaunas zināšanas arī par to, kā medus tiek aromatizēts ar pārtikas vielām, bija iespēja medu arī degustēt.

Dodoties mājās, dalībnieki atzina, ka ekskursija izdevusies un vēlreiz pārliecinājās, ka latviešu tauta ir darbīga, radoša un, ka ikdienas darbam piemīt pamatīgums. Visi apskatāmie objekti ieinteresēja un ļoti patika arī Preiļu novada Pensionāru biedrības ukraiņu draugiem, kuri kā vienmēr bija kopā ar viņiem.

Preiļu novada Pensionāru biedrība izsaka pateicību Preiļu novada pašvaldībai par nodrošināšanu ar transportu, Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājai Marijai Briškai par organizatorisko darbu un braucienā sarīkotajām labsajūtas pauzēm! Ja seniori vēlas pieteikties ekskursantu pulkam, viņi tiek aicināti pieteikties Preiļu novada Pensionāru biedrībā, aicina ekskursijas dalībniece Marija Volkova.

Informāciju sagatavoja

Preiļu novada Pensionāru biedrības valde