Pagastos Iedzīvotājiem
Vārkavā norisinājās Lāčplēša dienai veltīts pasākums

Pieminot Latvijas Brīvības cīnītājus, 11. novembrī Vārkavas Tautas namā norisinājās Lāčplēša dienai veltīts pasākums. Pasākuma pirmajā daļā tika izspēlēta interaktīva spēle “Iepazīsti Latviju un savu novadu”. Spēlē piedalījās trīs uzaicinātās komandas – Pelēču pagasta pārvaldes komanda, Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komanda un Rušonas vīru ansambļa komanda. Spēles gaitā tika iesaistīti arī pasākuma apmeklētāji. Muzikālajās pauzēs ar patriotiskām dziesmām uzstājās kapelas “Večerinkas muzikanti” pārstāvji, Vārkavas sieviešu vokālais ansamblis “Melodīvas” un Rušonas vīru ansamblis.

Pasākuma turpinājumā apmeklētāji tika aicināti baudīt tādu pašu cienastu, kāds kādreiz bija jaunajiem Latvijas Kara skolas kadetiem, atgriežoties no kaujām, – kafiju, rupjmaizi un ievārījumu. Tā ir Latvijas Kara skolas tradīcija, kuru jau izsenis dēvē par “Melnās kafijas vakaru”.

Pasākuma noslēgumā, godinot Latvijas Brīvības cīnītājus, Vārkavas apkaimes iedzīvotāji un viesi devās lāpu gājienā līdz Baltajam atceres krustam, veidojot kopīgu gaismas ceļu un vienojoties spēka dziesmās.

Informāciju sagatavoja

Inga Krekele

Krājuma glabātāja-tūrisma informācijas speciāliste
inga.krekele [at] preili.lv