Sabiedrībā

Starptautiskajā Dzimtās valodas dienā, 21. februārī, latgaliešu portāls lakuga.lv uzsāk akciju “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”, aicinot saņemt īpaša dizaina uzlīmi. Akcijas mērķis ir mudināt latgaliešus ikdienas saziņā izmantot dzimto valodu, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu valodas vērtību un pozitīvu attieksmi pret to.

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” radījis īpaša dizaina uzlīmi “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”, piedāvājot to bez maksas saņemt uzņēmumiem, organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm, kurās tiek lietota latgaliešu valoda un kuru klientiem, pakalpojumu saņēmējiem ir iespēja sazināties latgaliski, kā arī vietām, kurās pieejami resursi latgaliski. Uzlīmes dizainu veidojusi Inese Krivmane.

“Ar itū akceju mes gribim mudynuot latgalīšus kasdīnys saziņā vaira izmontuot sovu dzymtū volūdu, kai ari vīnlaikus veicynuot sabīdreibys izpratni par latgalīšu volūdys vierteibu i pozitivu attīksmi pret jū. Kasdīnys saziņā latgalīšu volūdu izmontoj 8–9% Latvejis īdzeivuotuoju, i volūdai ir cīši lela nūzeime latgaliski latvyskuos identitatis saglobuošonā ,” saka akcijas organizatore un portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Akcijai atsaukušās jau vairākas latgaliskas vietas – Latgales vēstniecība GORS, Baltinavas vidusskola, Rēzeknes novada pašvaldības iestādes, kafejnīca “Ausmeņa Kebabs”, Latvijas Radio Latgales studija, Daugavpils Universitāte u.c., tajā skaitā arī ārpus Latvijas – Ādama Mickēviča universitāte Poznaņā (Polija) un Latvijas goda konsulāts Hjūstonā (ASV).
Portāls lakuga.lv aicina uzlīmi saņemt iestādes, organizācijas, uzņēmumus, kuri vēlas paust pozitīvu attieksmi pret latgaliešu valodu, un pielikt to redzamā vietā, piemēram, uz ieejas durvīm. Uzlīmes saņemšana neuzliek nekādus pienākumus un saistības. To saņēmušās vietas ir atzīmētas īpašā kartē 

Uzlīmi iespējams lietot arī digitālā formātā, kā arī izdrukāt un izmantot pēc saviem ieskatiem, ja tie nav pretrunā ar akcijas ideju. Uzlīmi aizliegts pārdot, arī tad, ja persona tās izgatavošanā investējusi savus līdzekļus. Uzlīme lejupielādēšanai

Akcija ir daļa no projekta “Mazāklietotās valodas, lielās iespējas. Sadarbība pētniecībā, kopienu iesaistīšana un inovatīvi mācīšanas rīki – COLING” (projekta līgums Nr. 778384) aktivitātēm.

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” ir pasaulē vienīgais tikai latgaliešu rakstu valodā saturu radošs medijs. Tajā var lasīt par Latgales un latgaliskās kultūras aktualitātēm, intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kā arī atrast vērtīgus materiālus latgaliešu valodas rakstītprasmes uzlabošanai. Portālu lakuga.lv uztur biedrība “Latgolys Studentu centrs”, tās darbību 2020. gadā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsta programma.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Vilcāne
Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv redaktore
info@lakuga.lv
+371 26149207
Instagram.com/voluuda
Facebook.com/lakuga.lv