Iedzīvotājiem

Raidījumu cikls “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” vēsta par izzūdošiem Latgales ciemiem, kur dzīvo mazāk, nekā 50 iedzīvotāji. Pie raidījuma varoņiem dodamies kopā ar autoveikalu, kas bieži ir vienīgā iespēja, kā iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces.

Cilvēku skaitam sarūkot, arvien biežāk ekonomiska, kultūras un citas dzīves jomas, galvenokārt koncentrējas ap pilsētām, taču reģionos joprojām paliek lauku teritorijas, kur dzīvo cilvēki ar tādiem resursiem, kas ir pieejami uz vietas. Caur raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” mēģināsim pavērot sociālos procesos, kas pašlaik norisinās laukos.

Otrajā raidījumā dosimies uz Daugavpils novada Demenes pagasta ciemu Zemgali. Zemgales ciems atrodas Lietuvas pierobežā un tā vēsture ir cieši saistīta ar Latvijas dzelzceļu. Latvijas Pirmās Republikas laikā Zemgales dzelzceļa stacija ir kalpojusi par Latvijas vārtiem uz Rietimeiropu, bet tagad tās ēkā atrodas Zemgales Romas katoļu baznīca. Dosimies arī Zemgales vidusskolu, kuras vēsture arī ir cieši saistīta ar dzelzceļa darbību.

Otro raidījumu “Latgales ciemi – autoveikalam pa pēdām” skatieties 15.septembrī,  13:30 kanālā  Rīga TV24 un 18:30 kanāla ReTV virszemes apraidē Latgalē. Vēlāk skatieties to platformā xtv.lv, kā arī mājas lapā www.lrtv.lv un LRT sociālo tīklu kontos www.facebook.comwww.youtube.com.

Latgales reģionālā televīzija raidījumu izveidei guva atbalstu programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”. Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2020

Projekta vadītāja, LRT žurnāliste Svetlana Dudarenoka
Publicitātes foto (autors – V.Dudarenoks)