Sportā Sabiedrībā
Sportisti Preiļu pilsētas svētkos izbauda procesu un sniedz prieku skatītāju acīm

Preiļu pilsētas svētku sportiskākā daļa bija atstāta svētdienai. Izturīgākie, mērķtiecīgākie un draudzīgākie svētku dalībnieki agri no rīta – plkst. 5.30 – sanāca pie pilsētas dīķa, lai sacenstos zivju ķeršanas mākslā. Kā izrādījās, lai no ūdens izdabūtu zivis, vajadzīga ne tikai pacietība, bet arī kulinārijas zināšanas.

Starp 30 copētājiem bija pieci jaunieši vecumā līdz 14 gadiem. Šajā kategorijā uzvarēja Preiļu iedzīvotāja Valērija Točilkina ar rezultātu 100 g, otro vietu ieguva Edgars Seleckis no Riebiņiem, izvilkdams trīs zivtiņas (85 g), bet trešais bija Alekss Želvis ar 55 g lielu lomu. Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca pārstāve no Madonas – Ilze Barūkle (380 g), otrajā vietā Astrīda Kursīte no Rīgas (65 g) un trešajā vietā Lidija Matisāne no Aglonas (60 g). Starp vīriem lielāko zivi izvilka Bronislavs Plivda – 660 g, kas arī līdzēja iegūt otro vietu, bet par uzvarēju kļuva Kazimirs Anspaks ar rezultātu 1,995 kg, savukārt trešajā vietā ierindojās sacensību sponsors un makšķerēšanas piederumu specialists Andris Kukors ar lielu skaitu zivtiņu svarā 1,040 kg. Sacensību rīkotāji izsaka pateicību dalībniekiem par uzticību!

Makšķerniekiem velkot jau kārtējo zivi, plkst. 8.00 varēja dzirdēt kā sāk rosīties dalībnieki tenisa kortā – rūdīti un īpaši trenēti, jo Preiļu novada tenisisti jau kopš maija katru otro svētdienu tikās Preiļu pludmales kortos, kur pēc līgu sistēmas sacentās viens pret otru, labi pavadīja laiku un uzlaboja savas tenisa un sportiskās prasmes, kā arī krāja punktus, lai piedalītos finālposmā, kurš norisinājās 20. augustā.

14 tenisisti, kuri bija piedalījušies vismaz trīs posmos un sakrājuši visvairāk punktus automātiski nodrošināja vietu finālposmā, vēl divi tenisisti pievienojās caur kvalifikācijas spēlēm. Kopā 16 tenisisti pēc izslēgšanas spēļu principa karstā svētdienas dienā spraigi cīnījās, lai varētu sevi saukt par šī gada labāko Preiļu novada tenisistu. Neizpalika pārsteigumi un traumas, bet līdzjutēju atbalstīti trīs labākie tenisisti tika noskaidroti: 3. vietā Jānis Trafimovs, 2. vietā Kārlis Adamovičs un 1. vietā Oļegs Burjakovs.

Savukārt 14 pludmales volejbola vīriešu komandas un četras dāmu komandas sāka sportiskās aktivitātes visvēlāk un noslēdza tikai vakarpusē

Sieviešu konkurencē visspēcīgākās bija Līga Zeltiņa un Valērija Naumova (“Čiepas”), aiz sevis atstājot otrajā vietā komandu “404” (Linda Čivča un Eva Vucenlazdāne), bet trešajā vietā ierindojās Baiba Čeirāne, Selīna Brikule un Veronika Šņepste –  komanda “Dedpull”.

Kungu konkurencē 14 komandas izlozes kārtībā tika sadalītas divās apakšgrupās, tādējādi nodrošinot katrai komandai vismaz sešas spēles. Četras labākās komandas no katras apakšgrupas nonāca ceturtdaļfinālā. Turpinājumā notika cīņas par iekļūšanu pusfinālā un finālā.

Spītējot svelmei un nogurumam, komandas demonstrēja saturīgu un kvalitatīvu pludmales volejbolu. Spēlē par 3. vietu un bronzas godalgām ciemiņi no Līvāniem, komanda “Rondo-V” (Mārtiņš Vucenlazdāns, Valdis Kļavinskis un Aleksejs Stepanovs) izrādījās spēcīgāki pār komandu “Preiļi” – Artūrs Livmans un Dainis Gorins. 2. vietu šajās sacensībās ieguva brāļu duets no Viļāniem – “Dirnavas” (Mareks Malinovskis un Edgars Malinovskis), bet par sacensību uzvarētājiem kļuva komanda “Ezerzeme” – Dmitrijs Meinards un Iļja Makarovs.

Uzvarētāji tika ne tikai pie Preiļu BJSS īpaši šiem svētkiem sarūpētām balvām, bet arī pie sponsoru precēm.  Sporta un brīvā laika apģerba pirkumbode CR PRO/4F dāvināja mugursomas un cepurītes, makšķernieku veikals “Āķis” piederumus, kas atvieglo zivs ķeršanu, z/s ”Salenieki” dalījās ar arbūziem, Andris Kurmis dāvināja burvīgu mājas sieru, veikals “AgroLatgale plus” sagādāja iespēju pašiem izvēlēties sev tīkamu preci un kafejnīca ‘’Pampūkas” pludmales volejbola fināla komandām uzsauca vēlo launagu. Paldies!

Foto no organizatoru un Egitas Terēzes Jonānes arhīva.

 

Informāciju sagatavoja

Preiļu novada BJSS
pieaugušo sporta pasākumu organizatore
Mārīte Pokšāne