Iedzīvotājiem

9. jūlijā pl. 07:00 kanālā RīgaTV 24 raidījumā “Pieci novadi Latvijā”, kā arī Re:TV kanāla interaktīvajā apraidē pl. 18:15 raidījumā “Reģionālās televīzijas piedāvā”, bet virszemes apraidē pl. 18:30 raidījumā “Runā Latgale” būs skatāms trešais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidots tematisku ziņu radījums.

Tas būs veltīts tūrismam un sižetu laikā tiks aplūkoti šādi temati:

  1. Apskates objekti dabā un tūristu būtiskākie pārkāpumi aizsargājamās dabas teritorijās.
  2. Jauniete Viļakas novadā izveido jaunu tūrisma objektu – attīsta glempingu.
  3. Lauku tūrisms Latgales reģionā.

Savukārt nākamie tematiskie ziņu sižetu raidījumi un studijas ieraksti tiks veidoti par uzņēmējdarbību un kultūru.

Nākamajā dienā pēc šo sižetu pārraides ik piektdienu tie tiks tulkoti krieviski un pārraidīti raidījuma “Runā Latgale” versijā krievu valodā Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:45. Savukārt, katras nedēļas nogalē gaidāms studijas ieraksts ar konkrētās nozares ekspertiem, ko varēs vērot kanālā RīgaTV 24 svētdienu rītos pl. 06:00 un pl. 08:30.

12. jūlijā studijas ierakstā tiksimies ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktori Andu Zeizi.

Ikviens var uzdot viesiem sev interesējošos jautājumus iesūtot tos uz e-pastu lrt.zinas@inbox.lv, zvanot vai rakstot īsziņas, kā arī sazinoties What’s Up lietotnē t.nr. +371 26339536, gan arī uzrunājot LRT žurnālistes Ausmu Sprukti, Beatrisi Jakobsoni un Svetlanu Dudarenoku sociālo tīklu vietnē Facebook.com.

Visi ziņu sižeti, to tulkojumi krievu valodā un studijas ieraksti taps ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes atbalstu, kas gūts konkursā “Par satura veidošanu reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida mazākumtautību valodās”.

Pēc pārraides televīzijā visus izveidotos materiālus varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/, bet sižeti krievu valodā tiks ievietoti speciāli tiem paredzētā LRT sociālo tīklu vietnē: www.youtube.com/channel/UCGmAXYrwg2VNe2J_zLSXMPw.

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv
t.nr. +371 22427748