Izglītībā

Aktualizējot izglītības iespējas un izaicinājumus Latvijas reģionos, projekts „Mācītspēks” īstenos tiešsaistes diskusiju ciklu. Trešā diskusija par jaudīgas izglītības meklējumiem, kas veltīta Latgales reģionam, norisināsies šī gada 11. februārī plkst. 16.00 – 17.00. Ja arī Tev interesē un rūp Latgales izglītības nākotne, – piedalies, paud viedokli un uzdod jautājumus!

Pēdējā gada laikā pandēmijas ietekmē aktualizējusies decentralizācija, cilvēkiem pametot dzīvesvietas lielpilsētā un dodoties atpakaļ uz dzimto pusi vai lauku mājām. Decentralizācijas laikā liela daļa cilvēku atgriežas pie saknēm un pavada vairāk laiku pie dabas, izvairoties no lielpilsētas drūzmas. Ņemot vērā cilvēku ieradumu maiņu, arī Latgales reģionā paveras aizvien vairāk iespēju pilnveidoties profesionāli, apgūt visdažādākos kursus tiešsaistē, kā arī uzsākt mācības, lai sniegtu pienesumu izglītības modernizēšanā. Kādas ir priekšrocības dzīvei Latgales reģionā – kādas tieši iespējas paveras izglītības jomā? Vai šobrīd skolotāji jūtas pārliecināti par attālināto darbu un tā kvalitāti? Kādu gribam redzēt 21. gadsimta skolotāju? Un kur šos skolotājus rast?

Par šiem un citiem jautājumiem diskutēs Mārīte Kravale-Pauliņa, pētniece, studiju kursa “Izglītības psiholoģija” docētāja, studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” vadītāja un profesionālās maģistra studiju programmas “Karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists” programmas direktore, Marina Isupova, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja, un Andrejs Grigorjevs, Daugavpils 10. vidusskolas datorikas skolotājs, projekta “Mācītspēks” dalībnieks. Diskusiju vadīs Ramona Urtāne, Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestādes “Iespējamā misija” vadītāja.

Tiešraide skatāma.

Šī diskusija būs trešā no četru pasākumu cikla, un tajā būs iespēja iegūt vērtīgu informāciju par aktuālajiem izaicinājumiem izglītībā un to iespējamiem risinājumiem katra reģiona kontekstā: Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē. Seko līdzi un uzzini arī par citiem plānotajiem pasākumiem: www.facebook.com/macitspeks/events.

Par projektu „Mācītspēks”

Jauno skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā „Mācītspēks” tiek sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums „Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts „Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.

Papildu informācija:

Klinta Mežapuķe
Projekta „Mācītspēks” sabiedrisko attiecību speciāliste
+371 26278178
klinta.mezapuke@prae.lv