Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

Veselības veicināšanas mēneša ietvaros vēlamies aktualizēt veselīgu uzturu un tā lomu veselības veicināšanā un dažādu slimību profilaksē.  

Veselīga uztura paradumiem ir liela nozīme jebkurā vecumā, taču īpaši bērnībā, jo no pieaugušajiem apgūtie uztura paradumi visbiežāk saglabājas uz visu mūžu.  

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajos informatīvajos materiālos par veselīgu uzturu atrodami vērtīgi ieteikumi veselīgu uztura paradumu ieviešanai ikdienas dzīvē. Informatīvie materiāli pieejami ŠEIT.

Atgādinām, ka šos un citus informatīvos materiālus var saņemt drukātā formātā bez maksas Rīgā, Duntes ielā 22, k-5, iepriekš aizpildot pieteikuma veidlapu, kas atrodama ŠEIT.

 Veselīgu recepšu video atrodami ŠEIT. Video iekļautās receptes ir pieejamas arī kā attēli (skatīt zemāk).

Tāpat ir iespēja noskatīties arī informatīvu video par veselīga uztura pamatprincipiem. Video versija ar surdo tulkojumu pieejama ŠEIT, bet video versija ar TIFLO komentāriem jeb audio aprakstiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem pieejama ŠEIT. 

1.–5. klases skolēniem izstrādāta arī mācību filma par veselīgu uzturu “Ceļojums veselīga uztura pasaulē”. Video ar surdo tulkojumu pieejams ŠEIT. 

Lai veselīgs septembris!

Informāciju sagatavoja

Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls