Kultūrā Iedzīvotājiem

Sākusies ikgadējā zināmākā un gaidītākā latgaliskās kultūras notikuma – Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” – pretendentu pieteikšana par padarīto 2022. gadā. Pretendentu pieteikšana iespējama līdz 11. janvārim. Māla statuetes par paveikto šogad saņems latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības. “Boņuks” vēl arvien ir vienīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 4. martā klātienē Latgales vēstniecībā GORS un tiešraidē LTV1.

Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos pagājušā gada veikumus un pasākumus, godināt aktīvākos Latgales kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību. Pretendentus balvai arī šoreiz var iesniegt kategorijās “Valoda. Literatūra. Publicistika”, “Aktivitātes. Notikumi. Personības” un “Audio. Video”, no kurām balvas žūrija, izvērtējot pretendentus divās kārtās, izvirzīs 30 nominantus un no tiem balvas saņēmējus – aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2022. gadā. Viena balva nemainīgi tiks piešķirta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā. Aizpildītas pieteikuma anketas balvai “Boņuks 2022” tiešsaistes pieteikuma, elektroniskā veidā vai pa pastu Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2023. gada 11. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs latgalisko kultūrvidi vai attiecīgo balvas nozari pārzinoša žūrija. Balvas pretendenta pieteikuma anketu internetā var atrast: www.bonuks.lv un www.latgalesgors.lv.

Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija ir ne tikai atskatīšanās uz pērnajā gadā padarīto, bet arī latgaliešu kultūrā aktīvo ļaužu, interesentu un atbalstītāju satikšanās un iedvesmošanās pasākums. Balvas “Boņuks 2022” pasniegšanas ceremonija paredzēta 2023. gada 4. martā Latgales vēstniecībā GORS, kā arī tā būs vērojama tiešraidē LTV1. “Boņuks 2022” ceremonijas vadīšana šoreiz būs uzticēta aktierim Jānim Kronim.

Šī gada sākumā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021” saņēma desmit aktīvākie, spilgtākie un plašāko rezonansi guvušie latgaliskās kultūras notikumi, personības, projekti 2021. gadā. Balvas saņēma Annele Slišāne par krājumu “Tuoraga stuosti”, Balvu novada pašvaldība par novada zīmi latgaliski, folkloras kopa “Vīteri” par video stāstu “Teika par Rēzeknes Rozi”, radošā komanda Ilze Sperga, Kristaps Rasims un Edīte Husare par grāmatu un mūzikas albumu bērniem “Vuškeņa iz pļovys”, grupa “Latgalīšu Reps” par albumu “Cyta dzela” un videoklipiem, Kristaps Rasims un Inga Misāne-Grasberga par krājuma “Dzeiveiba” radio lasījumiem, literāte un redaktore Ilze Sperga, izdevniecības “Valodu māja” pārstāvji par dzejoļu krājumu “Vysta smierts”, Juris Viļums un Arnis Slobožaņins par navigācijas aplikāciju “Waze” latgaliski un Andris Slišāns par pirmo izlaušanās istabu latgaliski “Pīci panti”. Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts diriģents Jānis Gruduls.

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” pirmo reizi tika pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības GORS komanda, sadarbojoties ar biedrību “Partitūra”. “Boņuks 2022” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar A/S “Latvijas valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome.

Vēsti sagatavoja:

Kristiāna Malta
Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”)
Mārketinga nodaļas vadītāja
E-pasts: gors.vestis@rezekne.lv; kristiana.malta@rezekne.lv,
Mob. tel.: +371 29109924