Uzņēmējdarbībā Jaunatne
Sācies inovatīvo biznesa ideju konkurss “Ideju kauss 2023”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss 2023” un aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju.

Labākajiem biznesa ideju autoriem būs iespēja papildināt savas profesionālās zināšanas pieredzējušu uzņēmēju vadībā, kā arī iegūt vērtīgus kontaktus sava biznesa tālākai attīstībai. Tāpat konkursa noslēgumā visiem finālistiem būs iespēja sacenties par naudas balvām, lai iegūtu pirmo kapitālu savas idejas realizācijai. Kopējais konkursa balvu fonds ir 40 000 eiro.

Pieteikties “Ideju kausam” iespējams līdz 3. septembrim, konkursa mājaslapā aizpildot īsu reģistrācijas formu. Konkursa noslēgumā piedalīsies 20 labāko biznesa prezentāciju autori un no tiem 12 finālisti ar spožākajām un inovatīvākajām idejām saņems naudas balvas biznesa uzsākšanai.

“Šī būs jau piecpadsmitā reize, kad norisinās konkurss “Ideju kauss” un visā šajā ilgajā laika posmā esam saņēmuši daudz inovatīvas biznesa idejas ar augstu attīstības potenciālu. ”Ideju kauss” ir kā pirmā smilšu kaste jeb atbalsts biznesa uzsākšanai, kas nereti ir noteicošs faktors, lai uzņēmējdarbību attīstītu tālāk jau nākamajā līmenī,” atzīmē LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Biznesa idejas vērtēs konkursa žūrija, kuras sastāvā ir neatkarīgi eksperti, kas strādā inovāciju, tehnoloģiju pārneses, riska kapitāla piesaistes, jauno tehnoloģisko vai inovatīvo uzņēmumu inkubācijas jomā. Pieteikumi tiek vērtēti pēc vairākiem kvalitātes kritērijiem, piemēram, unikalitātes, inovācijām, aktualitātes un citiem, tādējādi nosakot jaudīgākās biznesa idejas ar lielāko attīstības potenciālu.

Konkursā “Ideju kauss” 2022. gadā tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 275 inovatīvās idejas, kuras vērtēja profesionāla ekspertu komanda un 2. kārtā iekļuva nedaudz mazāk nekā puse no iesniegtajām idejām – 46 %. Par inovatīvāko biznesa ideju 2022. gadā tika atzīts autonoms dzelzceļa diagnostikas robots “Suhona AI” sliežu pārbaudēm.

Konkursa 1. kārtas rezultāti tiks paziņoti 2023. gada 19. septembrī.

Pieteikties konkursā “Ideju kauss 2023” iespējams, aizpildot tiešsaistes anketu ŠEIT.

Papildu informācija

Šarlote Lamberte
A.W.Olsen & Partners projektu vadītāja
Tālrunis +371 26377733
E-pasta adrese sarlote.lamberte@olsen.lv