Sociālās aprūpes centros Pagastos
SAC "Vārkava" jautri, sportiski un viesmīlīgi ieskandina Starptautisko senioru dienu

Šī gada 29. septembrī SAC “Vārkava” aicināja ciemos visus Preiļu novada sociālās aprūpes centru (SAC) iemītniekus tikties un piedalīties sporta spēlēs, lai ieskandinātu Starptautisko senioru dienu, kas tiek svinēta 1. oktobrī.

Uz piedāvājumu atsaucās SAC “Aglona”, SAC “Preiļi” un SAC “Rušona”, vienkopus pulcējot vairāk nekā 60 dalībniekus. Nozīmīgajos svētkos dalībniekus uzrunāja sociālās aprūpes centru vadītājas: Lidija Krasnais, Inga Vilcāne, Ingūna Rubane un sociālais  rehabilitētājs Anna Meldere, visiem klātesošajiem vēlot labu veselību, možu garu un prasmi saglabāt dzīvesprieku. SAC dzīvē ikviens seniors ir svarīgs un tiek pieliktas visas pūles, lai, uzturoties sociālās aprūpes centros, senioriem būtu mājīga un ģimeniska vide.

Svētku uzrunām sekoja jautrās stafetes. Siltu laikapstākļu lutinātas, SAC “Vārkava”  sporta laukumā graudaugu un pākšaugu atpazīšanā un bumbiņas mešanā mērķī sacentās četras komandas, saliedējot komandas garu.

Pēc labi pavadīta laika sportojot, dalībniekus iepriecināja sieviešu vokālais ansamblis “Kalinuška” (vad. Svetlana Stepanova), savukārt Preiļu novada Kultūras centra kultūras menedžere Ināra Urča  pasākumu papildināja ar Miķeļdienas noskaņām, atsaucot atmiņā mīklas, ticējumus un uzklausot klātesošo pārdomas, novērotās likumsakarības, kas sakrājušās gadu gaitā. Jautrās nošu skaņas iekustināja seniorus, kuri, neskatoties uz gadu nastu un slimībām, dziedāja līdzi, bet aktīvākie devās kopīgā dejā.

Smaids, prieks un līksme iedegās senioru acīs, kādam arī iemirdzējās asara. “Labi, šodien ir labi! Ko mums veciem vēl vajag? Mēs esam, mēs arī varam, par mums atceras!” – tā atbildēja pasākuma dalībnieki.

Pasākums noslēdzās ar Draugu zupas baudīšanu. Katrs, kurš ieradās, saņēma arī ciema kukuli, ko aizvest uz mājām un pacienāt tos, kas šajā reizē nevarēja ierasties. Saviesīgas sarunas, tikšanās ar kādu sen neredzētu draugu, saturīgi pavadīta diena – vēl viens atmiņu kamols, ko varēs ritināt garajos ziemas vakaros.

Informāciju sagatavoja

Diāna Stubure

Sociālā darbiniece
diana.stubure [at] preili.lv