Sociālās aprūpes centros

SAC "Preiļi" iemītnieki un darbinieki ir aktīvi rosījušies dažādās sociālās rehabilitācijas aktivitātēs š. g. maija mēnesī. Iemītnieki tika iesaistīti radošās nodarbībās, tā veidojot kopību, saliedētību "Baltā galdauta svētkos", kuri notika 5. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Rīta pusē seniori radoši strādāja - gatavoja pīrāgus, tos cepa, servēja svētku galdu un kopīgi skatījās TV sižetus par 1990. gada 4. maiju.

SAC iemītnieki piedalījās Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, kad apmeklēja piemiņas vietas karā kritušajiem Preiļos.

Nākamajā dienā, 9. maijā, notika Preiļu Romas katoļu draudzes Dievkalpojums un pēcpusdienā Eiropas Savienības dienas pasākums - viktorīna. Bija iespēja kārtot Eiropas Eksāmenu, kas tika arī izmantots.

SAC ciemiņi no Saunas pagasta folkloras kopa "Naktineicas" ar sirsnīgu tautas dziesmu skanējumu uzstājās 10. maijā par sievietes un mātes tēmu, savukārt 15. maijā tika suminātas visas daiļā dzimuma sievietes - seniores, kuras varēja iejusties mammas lomā, varēja atcerēties nu jau aizgājušo bērnību, savas mammas un vecmammas.

Arī vecticībnieku konfesijas SAC senioriem notika Dievkalpojums, kuru vadīja Preiļu draudzes mācītājs Jevģēnijs Ivanovs ar draudzes loceklēm.

Turpinoties ikdienas gaitām, tika organizētas radošās darbnīcas senioriem ar dažādiem dabas materiāliem. SAC ciemojās un goda vieses bija Jeļena Puzaka un Kristīne Ūdrasola, kuras mācīja gleznot un veidot vāzītes dekupāžas tehnikā. Mūsu iemītniekiem tas bija ļoti interesanti un aizraujoši, jo nebija iepriekš tāds redzēts. Savukārt iemītnieki, kuri nespēj patstāvīgi pārvietoties, darbojās uz vietām istabiņās un strādāja vairāk ar diegiem un veidoja telpiskus ziedus.

Mēneša noslēgumā bija plašs, skanošs  pasākums – akcija "Sagaidīsim vasaru ar prieku", kuru organizēja Preiļu 2. vidusskolas kolektīvs. Iemītnieki bija pārsteigti, jo tik radošas aktivitātes nebija gaidījuši, jo bija gan dejas, gan dziesmas, gan ceļošana pa jautrām stacijām. Katrs iemītnieks saņēma pārsteigumu – saules brilles, kuras tūlītēji varēja praktiski pielietot, jo pasākums "Vasarsvētku sagaidīšana" notika āra teritorijā un saulīte mūs visus jauki apmīļoja ar savu siltumu un spožumu.

Ar baltajām pieneņpūkām ir aizlidojis spēcīgais maija mēnesis, saulītes enerģija un spožums dvēselē ieskatās aizvien biežāk, kas liek sajust maģisko dabas spēku jaunam radošam darba cēlienam un sengaidītajai VASARAI!

Informāciju sagatavoja

Janīna Sparāne

Sociālā darbiniece
janina.sparane [at] preili.lv