Sabiedrībā Iedzīvotājiem

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina pagājušajā gadā uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Ceturtais no tiem televīzijas ekrānos būs vērojams jau 31. oktobrī kanālā RīgaTV 24 pl. 11:30, kā arī 1. novembrī pl. 14:30 kanālā Re:TV.

Ceturtā raidījuma tēma ir gan izglītība, gan ģimenes nelielos ciemos, tāpēc tā laikā dosimies uz vietām ar spēcīgām latgaliskām tradīcijām, vietām, kur ik gadu notiek dažādi pasākumi veltīti latgaliešu rakstniekiem, kultūrai un vēstures vērtībām – Rogovku Rēzeknes novadā un Upīti Viļakas novadā. Raidījuma pirmajā daļā tiksimies ar Gusānu ģimeni, kas jau vairākus gadus dzīvo Rogovkā, tētis Ingars jeb mūziķis Sovvaļnīks šeit kopā ar dēlu Mareku izveidojuši jauniešu rokgrupu “Vysu voi nadaudz”, viesosimies vienā no mēģinājumiem un ieklausīsimies arī abu kopīgajā daiļradē. Savukārt raidījuma otrajā daļā bijām iecerējuši doties pie Baltinavas vidusskolas folkloras kopas, taču valstī ieviestie piesardzības pasākumi ieviesa savas korekcijas un nodarbības ir uz laiku pārtrauktas. Tāpēc tā vietā vairāk iepazīsim šīs folkloras kopas vadītājas Ligitas Spridzānes un Andra Slišāna kuplo ģimeni, kas rūpējas par ļoti interesantu un aktīvu kultūras dzīvi Upītes ciemā Viļakas novadā, nododot no paaudzes paaudzē dzimtas vērtības.

Gluži tāpat kā pērn raidījuma laikā turpināsim visi kopā mācīties jaunus vārdus latgaliski un pildīsim uzdevumu, būs arī iespēja kopā ar ģimeni minēt iepriekšējo raidījumu varoņu – Irbes un Jurģa – attālināti iesūtītās video mīklas.

Kā esam vēstījuši, raidījumu cikla nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm ar bērniem jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

Pavisam raidījumu cikla “Žik!” turpinājumā būs izveidoti pieci jauni raidījumi, kuri kopš 10. oktobra līdz 8. novembrim ik sestdienu pl. 11:30 tiks pārraidīti kanālā RīgaTV 24 un ik svētdienu pl. 14:30 kanālā Re:TV. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tie tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā www.xtv.lv/.

Raidījumi top konkursa “Par raidījumu veidošanu 2020. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv