Sabiedrībā Iedzīvotājiem

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina pagājušajā gadā uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Trešais no tiem televīzijas ekrānos būs vērojams jau 24. oktobrī kanālā RīgaTV 24 pl. 11:30, kā arī 25. oktobrī pl. 14:30 kanālā Re:TV.

Trešā raidījuma tēma ir BMX riteņbraukšana, tāpēc tā laikā tiksimies ar Pastaru ģimeni no Preiļu novada. Preiļu 1. pamatskolas audzēknis Markuss Pastars jau vairākus gadus apmeklē nodarbības BMX riteņbraukšanā un ar panākumiem piedalās sacensībās, liels atbalsts sportistam ir viņa tētis Ēriks. Savukārt raidījuma otrajā daļā turpināsim viesoties Preiļu BMX trasē un vienā no treniņiem tiksimies ar dažādu vecuma grupu pārstāvjiem un viņu vecākiem, lai noskaidrotu, cik svarīgi un nozīmīgi it tas, ka arī mazāku novadu iedzīvotājiem ir pieejama profesionāla BMX trase un iespēja bērniem attīstīt savu talantu tieši šajā riteņbraukšanas sporta veidā. Uzsveram, ka viesošanās Preiļos notika vēl pirms jauno Covid-19 pandēmijas piesardzības pasākumu ieviešanas un treniņiem nebija jānotiek individuāli.

Gluži tāpat kā pērn raidījuma laikā turpināsim visi kopā mācīties jaunus vārdus latgaliski un pildīsim uzdevumu, būs arī iespēja kopā ar ģimeni minēt iepriekšējo raidījumu varoņu – Irbes un Jurģa – attālināti iesūtītās video mīklas.

Kā esam vēstījuši, raidījumu cikla nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm ar bērniem jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

Pavisam raidījumu cikla “Žik!” turpinājumā būs izveidoti pieci jauni raidījumi, kuri kopš 10. oktobra līdz 8. novembrim ik sestdienu pl. 11:30 tiks pārraidīti kanālā RīgaTV 24 un ik svētdienu pl. 14:30 kanālā Re:TV. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tie tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā www.xtv.lv/.

Raidījumi top konkursa “Par raidījumu veidošanu 2020. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu  “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv
t.nr. +371 22427748