Iedzīvotājiem

Šoruden jaunajā sezonā Latgales reģionālā televīzija (turpmāk LRT) turpina pagājušajā gadā uzsākto projektu un veido jaunus raidījumu cikla ģimenēm ar bērniem “Žik!” raidījumus latgaliešu valodā. Pirmais no tiem televīzijas ekrānos būs vērojams jau 10. oktobrī kanālā RīgaTV 24 pl. 11:30, kā arī 11. oktobrī pl. 14:30 kanālā Re:TV.

Pirmā raidījuma tēma ir saistīta ar militāro nozari, tāpēc tā laikā Rēzeknes novada Lūznavā tiksimies ar Boževnieku ģimeni, kur abi vecāki – mamma Madara un tētis Normunds – ir karavīri un cieņu, kā arī mīlestību pret Latviju viņi nodod arī saviem bērniem – Rēzeknes sākumskolas skolēniem Paulai un Pēterim. Savukārt raidījuma otrajā daļā viesosimies Viļakas novada dabas parkā  “Balkanu kalni”, kur šovasar aizvadīta viena no jaunsardzes nometnēm. Raidījumu ciklu turpinās vadīt LRT žurnāliste Ausma Sprukte kopā ar Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 4. klases skolnieci Adrianu Goroščaku. Raidījumu cikla laikā gluži tāpat kā pērn turpināsim mācīties jaunus vārdus latgaliski un pildīsim uzdevumu, būs arī iespēja kopā ar ģimenēm minēt divu iepriekšējo raidījumu varoņu – Irbes un Jurģa – attālināti iesūtītās video mīklas.

Kā esam vēstījuši, raidījumu cikla nosaukuma izvēlē palīdzēja dzejniece Anna Rancāne un projekta vadītāja Ausma Sprukte cer, ka tieši tāpat kā romāna un kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenajam varonim Boņukam labākais draugs bija sunītis Žiks, arī šis raidījumu cikls ģimenēm ar bērniem jau ir kļuvis par labu iespēju laiku pavadīt visiem kopā.

Pavisam raidījumu cikla “Žik!” turpinājumā būs izveidoti pieci jauni raidījumi, kuri turpmāko piecu nedēļu laikā ik sestdienu pl. 11:30 tiks pārraidīti kanālā RīgaTV 24 un ik svētdienu pl. 14:30 kanālā Re:TV. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tie tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā www.xtv.lv/.

Raidījumi top konkursa “Par raidījumu veidošanu 2020. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā, ko finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Liels paldies Rēzeknes novada vokālajai studijai “Skonai” par raidījuma muzikālo pavadījumu – dziesmu “Breinumu myužs”.

Ausma Sprukte,
LRT žurnāliste
e-pasts: a.sprukte@inbox.lv
t.nr. +371 22427748