Pašvaldībā Atbalsts Ukrainai

31. oktobrī ceļu no Preiļiem uz Ņižinas pilsētu Ukrainā, Čerņihivas apgablā uzsāka krava, ko sarūpējis uzņēmums A/S “Preiļu siers”. Krava ar pārtikas produktiem kā dāvinājums tika nodota Viduslatgales pārnovadu fondam (VLPF), kuri tālāk koordinēja nepieciešamos dokumentus, lai to nogādātu galamērķī. Transportēšanas izmaksas tika segtas no Preiļu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

A/S “Preiļu siers” Realizācijas daļas vadītājs Artjoms Akentjevs informēja, ka šī bijusi valdes priekšsēdētāja Jāzepa Šņepsta iniciatīva, kā rezultātā sakomplektēta aptuveni 4.5 tonnas (14 paletes) smaga krava ar dažādiem produktiem no A/S “Preiļu siers” un tās meitas uzņēmumiem – SIA “Agrofirma “Turība””, A/S “Krāslavas piens”, A/S “Latgales piens”.

Sadraudzības pilsētas Ņižinas partneri saņems 3 paletes ar fasētu “Čedaru”, 5 paletes ar skābo krējumu UHT (ilgi uzglabājams), 2 paletes ar sautētu cūkgaļu, 2 paletes ar sviestu un 2 paletes ar iecienīto biezpiena sieriņu “Mazulis”.

Kopējās palīdzības kravas izmaksas sastāda 23473, 65 EUR.

Preiļu novada pašvaldība izsaka vislielāko pateicību A/S “Preiļu siers” un personīgi Jāzepam Šņepstam, kā arī Viduslatgales pārnovadu fondam un Jurim Želvim, un ukraiņu šoferim Igoram Kuksinovičam, kurš rūpējas par kravas nogādāšanu galamērķī.

Informāciju sagatavojusi

Preiļu novada pašvaldības
Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļa