Jaunatne Izglītībā

Aicinām pieteikties dalībai Preiļu robotikas čempionātā, kas norisināsies 2023. gada 28. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīvā iela 6, Preiļi.
Informācija par sacensībām, nolikums, pasākuma programma, rezultātu tabulas un saite uz videotiešraidi pasākuma laikā vietnē.

Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē.

Čempionāta disciplīnas:

  • Linefollower jeb līnijsekotāji. Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
  • Mini Sumo sevi pozicionē kā mazākie, bet ne vārgākie sumo roboti.
  • Lego Sumo spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
  • iRobot Sumo putekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
  • Folkrace roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
  • Dronu sacensībās pilotam jābūt tik izveicīgam, lai izbrauktu šķēršlu trasi ar lidojošu robotu-dronu.
  • Freestyle kategorijā katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam.
  • Antweight robotu sacensības – disciplīna, kurā roboti vadāmi ar pulti.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, kā arī nav ierobežojumu reģistrēto robotu skaitam, komandas dalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam. Atsevišķās disciplīnās dalībnieki tiek dalīti vecuma un profesionalitātes grupās.

Robotu reģistrācija līdz 24. janvāra plkst. 23.59. Ļoti liels lūgums visiem to izdarīt savlaicīgi, lai mēs varētu precīzāk saplānot sacensību kārtību un laikus! 

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Piesakoties un piedaloties pasākumā dalībnieki dod piekrišanu fotografēšanai un filmēšanai.

Dalībniekiem pašu ērtībai ļoti ieteicams paņemt līdzi maiņas apavus.

Dalībniekiem būs pieejami mācību kabineti, kur varēs sagatavot robotus sacensībām. Vajadzības gadījumā jāpaņem līdzi strāvas pagarinātājus-sadalītājus, jo klasēs var pietrūkt vietas elektrības rozetēs. Dalībniekus ar pagarinātājiem nevarēsim nodrošināt.

Minisumo un iRobot sumo dalībniekiem jābūt līdzi cimdiem un laikā, kamēr robots nepiedalās cīņā uz ringa, jānodrošina drošas uzmavas asmeņiem, lai nesavainotu citus sacensību dalībniekus!