Preiļu novadā Kultūrā

Preiļu novada pašvaldības mākslinieces Ineses Aninas šī gada Ziemassvētku noformējuma ideja īstenota arī pilsētas centrā. Baltie stilizētie sniegavīri un izgaismotie greznie lukturi aicina ģimenes mierpilnai pastaigai gan Adventes laikā, gan Ziemassvētkos.

Svētku noformējuma kompozīciju pilsētas centrā šogad veido Ziemassvētku pasakas motīvs ar septiņiem grezniem Ziemassvētku lukturiem, diviem lieliem sniegavīriem un izrotātām sudrabeglēm.

Stilizētie sniegavīri un lukturi izgatavoti uz iepriekšējos gados izmantotā noformējuma pamata un diennakts tumšajā laikā tiek izgaismoti. Lukturu raksts ir pašu izdomāts, bet tā tehniskais risinājums realizēts SIA “Volmārcentrs”. Noformējuma savienošanas un uzstādīšanas darbus veica SIA “Preiļu saimnieks” darbinieki.

Piecas sudrabeglītes ir atvestas no stādu audzētavas “Sakstagals” un izrotātas ar iepriekšējos gados iegādātajām gaismas virtenēm un bumbuļiem. Sudrabegles salīdzinājumā ar parastajām eglītēm labi tur formu, ir kuplākas un stabilākas, tāpēc  mainīgajos ziemas apstākļos tām šogad ir dota priekšroka, veidojot āra noformējumu, tā atzīst Inese Anina.

Aicinām ģimenes ar bērniem svētku laikā doties nesteidzīgās pastaigās, ņemot līdzi maizītes un karstu tēju, un ziemas saulgriežu laiku baudīt Preiļos! Skaistākos Ziemassvētku mirkļus varēsiet iemūžināt oriģinālā ģimenes bildē – uz Ziemassvētku pasakas fona.

Maija Paegle,

Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Inese Anina