Pašvaldībā Preiļu pils un parks

Sākoties pavasarim, ir aktualizējies jautājums par Preiļu muižas kompleksa un parka apstādījumu postīšanu. Jau Lieldienu brīvdienās kādas personas izraka vairākus krokusus pie Skūpstu akmens, savukārt pagājušā svētdienā kāds cienījama vecuma kungs noplūca pretī Liepu ielai 2021. gada rudenī stādītās, tikko ziedēt sākušās dzeltenās narcises. Šajā reizē pārkāpēju ar jau saplūktajiem ziediem ir fiksējusi novērošanas kamera un ir uzrakstīts iesniegums policijā.

Preiļu muižas kompleksā un parkā pēdējos rudeņos, aktīvi iesaistoties iedzīvotājiem, tostarp skolēniem, tiek stādītas sīpolpuķes – krokusi, narcises, zilsniedzītes, muskares, vēlziedes un tulpes, veidojot mūsu parku vēl ziedošāku un krāšņāku. Stādot puķes un piedaloties parka uzkopšanā, jaunā paaudze arī mācās cienīt savu un citu darbu un ar rūpību izturēties pret apkārtējo vidi. Tāpēc īpaši sāpīgi redzēt, ka ir cilvēki, kam ir vienaldzīgs citu, tostarp bērnu, ieguldītais darbs, un kuri, acīmredzot, uzskata, ka viņiem ir tiesības plūkt, izrakt un postīt parka stādījumus.

No otras puses, liels paldies tiem iedzīvotājiem, kas nepaliek vienaldzīgi un aizrāda pārkāpējiem, kā arī ziņo Preiļu muižas kompleksa un parka darbiniekiem un policijai par novērotajiem postījumiem. Jo parka apstādījumi tiek veidoti un uzturēti, lai priecētu ikvienu apmeklētāju!

Atgādinām, ka Preiļu muižas kompleksā un parkā vairākās vietās tiek veikta videonovērošana, kā arī patrulē Preiļu novada Pašvaldības policijas darbinieki. Lūdzam ikvienu, kurš, apmeklējot parka teritoriju, redz tīšu mantas, īpašuma, teritorijas bojāšanu vai citus pārkāpumus, būt modriem, fiksēt tos fotogrāfijās, video un ziņot Preiļu muižas kompleksa un parka vadītājai (tālr. +371 25141858) un/vai pašvaldības policijai +371 65307330.

Informāciju sagatavoja