Preiļu pils un parks

Augusta sākumā Preiļu parkā uzstādīts soliņa ansamblis, kas sastāv no koka sola un diviem āra mūzikas instrumentiem.

Preiļu parks pamazām kļūst skaistāks, sakoptāks, daudzveidīgāks un interesantāks. Lielākos un mazākos projektos pašvaldība mēģina piesaistīt finansējumu tā labiekārtošanai. Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2024.-2020. gadam projekta Nr. LV-RU-008 “630 verstis pilnas sajūtām” ietvaros augusta sākumā Preiļu parkā pretī Ādama un Ievas saliņas tiltam uzstādīts soliņa ansamblis, kas sastāv no koka sola un diviem āra mūzikas instrumentiem – kajona un mazajām zvanu  bungām.

Mazās zvanu bungas sastāv no sešām iestrādātām “mēlēm” instrumentā, trīs savienojošiem statīviem un pamata balsta. Zvanu bungas ir veidotas C mažorā pēc senās skaņkārtas- pentatonikas. Uzsitot ar rokām ar dažādiem stiprumiem, mainās arī skaņas intensitāte.

Kajons sastāv no ļoti izturīgas āra bungas- rezonējošas “kastes” – uz tās droši var sēsties un spēlēt jeb sist pa to ar rokām, veidojot ritmiskas skaņas.

Abas muzikālās iekārtas ir izgatavotas no nerūsējošā tērauda, domātas brīvdabas apstākļiem visos gadalaikos, un ir paredzētas spēlēšanai ar rokām. Abām skaņas ir pieklusinātas, radot noskaņu, lai netraucētu ne dzīvo radību apkārtējā ainavā, dīķī, ne citus apmeklētājus. Aicinām saudzīgi izturēties pret jaunajiem vides objektiem parkā!

Šis ir tikai viens no Preiļu novada pašvaldības ieguvumiem šajā  projektā. Pasākumu apmeklētāji un pašvaldības sociālo tīklu sekotāji noteikti būs pamanījuši, ka Preiļu pils Baltajai dāmai nu ir jauns, grezns tērps. Tāpat šī projekta ietvaros  ir iegādāti 19.gs. pietuvināti tērpi grāfa Borha un grāfienes attēlotājiem!

Lai gan projekts tuvojas noslēgumam, sadarbības partnerus vēl ilgi vienos jauns izstrādātais tūrisma maršruts. Dabas un kultūras cienītāji ir aicināti apmeklēt vietas, kur vēstures elpa savijās ar Eiropas ārējo pierobežu, jaunā tūrisma maršrutā “630 sajūtu verstis”. Maršruts no Krāslavas līdz Alūksnei Latvijas teritorijā tālāk turpinās Krievijā līdz Pavlovskai Sanktpēterburgā, apvienojot vienā sajūtu ceļā vietas, kuras vēl nav daudz tūrisma ceļvežu apdziedātas un ļaužu uzmanības izlutinātas, taču ir neticami skaistas. Dažas no tām zina vien retais, un tās sola izjust pirmatklājēja prieku, kā arī vietējo cilvēku viesmīlību un šarmu. Tāpat ir tapis iedvesmojošs maršruta video, noskaties te: www.youtube.com/watch?v=zUC_ZChuO4Y&t=4s. Ir izdots jaunā maršruta buklets, kas bez maksas pieejams arī Preiļu TIC.

Izbaudiet pastaigas Preiļu parkā, kā arī citu piļu un muižu parkos, kas šī projekta ietvaros ir kļuvušas vēl interesantākas!

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Preiļu novada TIC un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājaslapa www.latruscbc.eu

Iveta Šņepste,

Preiļu novada TIC vadītāja