Uzņēmējdarbībā Pašvaldībā

25. un 26. septembrī Olimpiskajā centrā “Rēzekne” Preiļu novada uzņēmēji prezentēja sevi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas pašvaldību organizētajā Iespēju festivālā “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”.

Preiļu novada domes vecākā komercdarbības speciāliste Ineta Liepniece pavēstīja, ka ar Preiļu novada pašvaldības finansiālu atbalstu jau sesto gadu mūsu uzņēmēji zem novada simbolikas kopīgā ekspozīcijā iepazīstina izstādes apmeklētājus ar savu piedāvājumu. Atšķirībā no citām pašvaldībām, Preiļu novads ik gadu kopējā stendā aicina piedalīties jaunus uzņēmējus, ļaujot iespēju ne vien prezentēt sevi, bet iedvesmoties, uzzināt par jaunām sadarbības iespējām, redzēt tendences. Šogad festivālā Preiļu novadu pārstāvēja SIA “Himalayan International” (suņu graužamsiera, kraukšķu un pulvera ražošana), SIA “Volmārcentrs” (CNC frēzēšanas un lāzergravēšanas uzņēmums Preiļos), SIA “Kaķu sēta” (bērnu atpūtas pasākumu, darbnīcu, izzinošo lekciju rīkošanas vieta), SIA “SS ANRI” (lauksaimniecības tehnikas remonts un tirdzniecība), Mīļdzīvnieku skaistumkopšana (mīļdzīvnieku labsajūtas un higiēnas salons) un SIA “Labi Jumti” (jumta segumu tirdzniecība un montāža).

Izstādes gaitā visi tās dalībnieki tika vērtēti speciālbalvu nominācijās, starp kurām SIA “Himalayan International” saņēma balvu kā inovatīvākais uzņēmums.

Festivāla svinīgajā atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns un Latgales plānošanas reģiona Attīstības Padomes priekšsēdētājs, Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Festivāla pirmās dienas programma turpinājās ar Biznesa forumu, kur uzņēmēji, eksperti un viedokļu līderi diskutēja par tādām aktuālām tēmām kā digitalizācija un tehnoloģijas, to ietekme uz nākotnes nodarbinātību. Forumu noslēdza pieredzes stāstu sesija, kurā varēja dzirdēt četrus spilgtus Rēzeknes uzņēmējdarbības stāstus.

Festivāla otrās dienas programma vairāk iepazīstināja ar tūrisma, atpūtas un izklaides iespējām Latgalē, kā arī neatņemamu tā sastāvdaļu – Latgales kulināro mantojumu.

Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” ir reģiona gada lielākais uzņēmējdarbības pasākums, kas veicina reģionālo uzņēmumu atpazīstamību, sniedz iespēju paplašināt gan savu sadarbības partneru, gan klientu loku. Izstādē vienkopus satiekas biznesa, konkurētspējas, kontaktu, karjeras, profesionālās izglītības un izklaides iespējas. Šogad, pielāgojoties jaunajai situācijai, Latgales lielāko un nozīmīgāko reģiona uzņēmēju pasākumu varēja apmeklēt gan klātienē, gan attālināti, vērojot to tiešsaistē.

Preiļu novada uzņēmēji novērtēja iespēju piedalīties izstādē, kurā vienlaikus kopā pulcējās 140 dažādu nozaru uzņēmumi un iestādes. Tas bija arī izaicinājums uzņēmējiem, jo vajadzēja prast tik daudzus uzrunāt un ieinteresēt. Preiļu novada uzņēmēji atzīst, ka šīs divas kopā pavadītās dienas bija vērtīgas ar jaunas pieredzes, jaunu zināšanu, jaunu ideju, jaunu sadarbības partneru un jaunu klientu iegūšanu.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore