Uzņēmējdarbībā Pašvaldībā

Šis gads sācies ar daudz un dažādiem notikumiem tūrisma jomā. Preiļu novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji pirmajos divos gada mēnešos piedalījušies jau trīs starptautiskās tūrisma izstādēs-gadatirgos.

No 27. līdz 29. janvārim Viļņā notika starptautiskā tūrisma un aktīvās atpūtas izstāde ADVENTUR 2023! – vienīgā starptautiskā tūrisma, ceļojumu un aktīvās atpūtas izstāde Lietuvā, kas veicina tūrisma pakalpojumu un aktīva dzīvesveida popularizēšanu. Šogad izstāde notika Viļņas 700 gadu jubilejas noskaņās, kur Latgales piedāvājumu prezentēja Latgales Tūrisma asociācija un kolēģi no citiem tūrisma informācijas centriem (Rēzeknes, Ludzas). Preiļu novadu šajā izstādē prezentēja ar jauniem eksponātiem, interesantām dizaina mēbelēm un interjera elementiem no Nester Custom Design art gallery (Alīna un Aleksandrs Nesterjuki), “Jašas podi” keramiķe Kristīne Nicmane ar saviem aksesuāriem un dizaina māla traukiem, bet pludmales kafejnīca/terase “Pampūkas” (Inese Martinkus) piedāvāja izbaudīt “Čedera siera” saldējuma garšu buķeti.

No 9. līdz 11. februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā aizvadīta tūrisma izstāde “Turismimess Tourest 2023”. Tendences arī pēc pandēmijas palikušas nemainīgas – igauņi vislielāko interesi izrāda par atpūtas ceļojumiem. Mūsu kolēģi no Krāslavas novada tūrisma informācijas centra, Augšdaugavas novada un Rēzeknes TIC bija devušies pārstāvēt arī Preiļu novadu, prezentējot vīngliemežu audzētavas “Ošu mājas” delikateses. Pateicamies Ainim Novikam par sadarbību un iniciatīvu!

Baltijas nozīmīgākās tūrisma izstādes “Balttour 2023” preses konferencē Rīgā, kur informē par izstādes piedāvājumu, pasākumu programmu, jaunākajiem galamērķiem un aktualitātēm tūrisma nozarē masu medijus no Latvijas un ārvalstīm, tika uzaicināts piedalīties Aglonas Maizes Muzejs (saimniece Vija Kudiņa), kas vilina ar savu sirsnību un gardo maizi, un Tūrisma attīstības un informācijas centrs (vadītāja Zane Praņevska).

No 3. līdz 5. februārim uz Baltijas nozīmīgāko tūrisma izstādi-gadatirgu “Balttour 2023”, kas notika Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē,  Latgales Tūrisma asociācijas veidotajā Latgales stendā, devās visa Preiļu novada Tūrisma attīstības un informācijas centra komanda un Aglonas tūrisma informācijas centrs. Galvenais uzdevums bija prezentēt Preiļu novada tūrisma pakalpojumu sniedzējus, popularizēt tradīcijas, kultūras pasākumu piedāvājumu, kulināro mantojumu, vēsturi un inovācijas, jauno 5D ekspozīciju par Latgales amatniekiem atjaunotajā  Preiļu pils daļā, kuru drīzumā ceram parādīt apmeklētājiem. Ar savu produkciju apmeklētājus iepazīstināja mūsu novada bioloģiskā zemnieku saimniecība ”Vilkači”, ļaujot nogaršot un iegādāties sukādes, tējas, garšvielas, sulas – vislabāko, ko dod augļi, ogas, dārzeņi un zeme. Ar košiem darbiem un atraktīvu komunikāciju Preiļu novadu pārstāvēja arī keramiķe Kristīne Nicmane /“Jašas podi”/.

Visiem Preiļu novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un tūrisma produktu ražotājiem vēlam veiksmi un daudz klientu jaunajā tūrisma sezonā!

Informāciju sagatavoja

Preiļu TAIC un Aglonas TIC komanda