Senioriem Nevalstiskajās organizācijās

Kopā ar spirgto pavasara vēju aizlidoja gaidītās Lieldienas.  Tās atnesa gaismu, siltumu, arī prieku cilvēku sirdīs.  Preiļu novada Pensionāru biedrībā tika organizēta paplašinātā valdes sēde. Biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška informēja par braucienu uz Anglijas pilsētu Līdsu. Bija ielūgums trim senioriem paviesoties pie Līdsas pensionāru biedrības. Šī sadarbība jau ilgst 4 gadus. Šoreiz brauciens bija veltīts Lieldienām, apciemojot 8 pilsētu (Līdsas, Mančestrā, Donkasters, Šefīldas, Roterhemas, Pīterboro,  Bredforda, Bostonas) baznīcas. Trīs konfesijām sakrita Lieldienu svinēšanas laiki – kristiešiem, jūdaistiem un musulmaņiem – ramadāns. Katras konfesijas ticīgie stāstīja par savu reliģiju. Protams, ka tas bija ļoti interesanti. Arī tur ļoti populāras ir radošās darbnīcas.

Pēc nopietnu un svarīgu jautājumu izskatīšanas, klātesošie aktīvi iesaistījās  Lieldienām organizētajos konkursos. Jautrību un īpašu aktivitāti izraisīja  olu nešanas stafete. Konkursā par interesantāk un skaistāk nokrāsoto olu uzvarēja Valentīnas Dzenes  īpašais krāsojums.  Olu kaujās  visstiprākā ola izrādījās Anitas Sparānes rokās. Valdes priekšsēdētāja Marija Briška  sagatavoja jautājumus konkursam gan par to, kā gatavoties  Lieldienām, kā un ar ko labāk nokrāsot olas, kādas ir mūsu, latgaliešu, iedibinātās tradīcijas. Visi, kuri varēja atbildēt uz jautājumiem, saņēma balvas. Kas gan būtu svētki bez bagāti klāta galda? Vēl garšīgāks mielasts ir tad, kad ar mīlestību un sirds siltumu veidots pašu rokām. Annas Brūveres vadībā radošajā darbnīcā tapa vairāku veidu salāti.

Par telpu noformējumu un īpašo gaisotni bija parūpējušās Irēna Galvāne un Albīna Valicka. Krāsotas oliņas, zaķīši, plaucēti koku zari, kompozīcijas – tas viss priecēja gan acis, gan sirdi. Kopības spēks ir neizsīkstošs. Cik labi, ka varam pulcēties kopā, izrunāt savas problēmas, dalīties savās pārdomās, pozitīvi svinēt svētkus.

Preiļu novada Pensionāru biedrības
valdes locekle Marija Volkova