Senioriem

Šogad vasara padevusies silta un saulaina, tāpēc vairāk gribētos būt pie dabas, tuvāk pie tās norisēm. Tā kā vasarā gotiņas dod visvairāk piena, Preiļu novada Pensionāru biedrībā nobrieda ideja 12. jūlijā veidot pasākumu “Pienu ēdu, pienu dzēru, pienā muti mazgāju...”. Uz pasākumu tika aicināts AS “Latgales piens” valdes priekšsēdētājs Valērijs Haritonovs. Viņš pastāstīja to, ka AS “Preiļu siers” ir izveidojis piena pārstrādes koncernu ar saistītiem uzņēmumiem, tam rezultējoties plašā darbības jomā. Izsmeļoši pastāstīja par rūpnīcas vēsturi un plašo produkcijas klāstu. Protams, bija arī šī pasākuma sponsors.

Prieks bija satikties ar Anitu Cišu – rūpnīcas ražošanas direktori  un padomes priekšsēdētāja vietnieci. Viņa pastāstīja, ka rūpnīcā viss ir automatizēts, iekārtas jaudīgas, 98 %  “Čedara” siera tiek eksportēti. Tika izprasts, cik ļoti vajadzīgas šādas tikšanās, lai gūtu plašāku informāciju un veikalā izvēlētos pašu ražoto produkciju.

Gatavojoties pasākumam, novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška rosināja uzrakstīt savas pārbaudītās receptes, saistītas ar pienu, atcerēties savu vecāku, vecmāmiņu gatavotos ēdienus. 24 pensionāri atsaucās aicinājumam, iesniedza pa vienai vai pat vairākām receptēm. Kopīgi izveidoja bukletu un iesniedza to pārstāvēm no Preiļu Galvenās bibliotēkas, kuras arī atbalstīja šo pasākumu. Daudzi klātesošie pastāstīja par savām receptēm. Arī ielūgtās ukraiņu seniores dāsni dāvāja savas receptes.

Meistardarbnīcā valdes priekšsēdētāja Marija Briška turpat uz vietas sagatavoja ēdienu ar rūgušpienu, izmantojot savas vecvecmāmiņas recepti. Garšoja ļoti labi! Viņa atgādināja, ka turpinās akcija, kuras ietvaros seniori var izmantot kuponu piena produktu iegādei. Ja kādam ir “Vietējā Latgales Avīze” vai “Latgales Laiks” un ir neizmantots kupons, to var atnest uz novada Pensionāru biedrību, dodot kādam citam iespēju to izmantot. Jautrību izraisīja arī krustvārdu mīkla - vajadzēja atcerēties ar pienu saistītos senos vārdus, nosaukumus. 

Patīkamo gaisotni kuplināja senioru vokālais ansamblis “Virši” Līgas Gžibovskas vadībā.

Liels paldies Valērijam Haritonovam un Anitai Čišai par atsaucību, par kopā būšanu. Par katru labi paveikto darbu valdes priekšsēdētāja Marija Briška velta sirsnīgus pateicības vārdus, iepriecina arī turpmāk aktīvi darboties.