Senioriem

Jūlija mēnesis ir bagāts ar stipriem latviešu vārdiem - Magdalēna, Jēkabs, Anna. Preiļu novada Pensionāru biedrības valde nolēma, ka īpaša uzmanība tiks veltīta Annām, jo tā ir arī Saimnieču diena.

Cilvēka vārdam ir liela nozīme. Tas ir zināms orientieris ikviena cilvēka dzīvē. Ticējumi vēsta, ka pēc Annas dienas var sākt baudīt jauno kartupeļu un burkānu ražu, vākt labību. Var sekot līdzi laika norisēm - ja līst lietus, būs slapjš rudens. Šoreiz gan nelija.

Ir vasara, saulains laiks, tāpēc pasākums “Sanākam, sadziedam, sasadancojam Annu priekam” tika organizēts Preiļu parkā Ādama un Ievas saliņā.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška aktīvajām biedrības Annām sagatavoja īpašu bukletu, kā arī informēja, ka Annas vārds nāk no Grieķijas un tas nozīmē labvēlību. Pēc astroloģijas viņu planēta ir saule, krāsa - sarkana, koks - pīlādzis, ziedi - rozes un asteres, akmens - rubīns.

Pašu Annu interesantie stāstījumi mijās ar dziesmām senioru vokālo ansambļu “Virši” (vadītāja Līga Gžibovska), “Kalinuška” (vadītāja Svetlana Stepanova), Riebiņu pagasta vokālā ansambļa “Ilūzija” (vadītāja Līga Gžibovska) izpildījumā. Ar vairākām dejām iepriecināja deju kopa “Brūklenājs” (vadītāja Valentīna Brice). Kā jau katrā svētku reizē, arī šoreiz neiztika bez tējas, kafijas pauzes un našķiem.

“Vārda dienas ir ļoti īpašas dienas un ir tik forši, ka mēs Latvijā kopjam tradīcijas vārdadienā, viens otru atceramies un apsveicam. Prieks bija būt kopā tik nozīmīgā dienā gan priekš Annām, gan mums pašiem. No tā, cik esam priecīgi, lielā mērā atkarīgi mūsu panākumi un veiksme. Lai piepildās sirds vēlmes!” vēstīja Marija Briška.

Preiļu novada Pensionāru biedrības valde izsaka pateicību dziedātājiem, dejotājiem, kā arī visiem, kuri atbalstīja šo pasākumu un palīdzēja to noorganizēt.