Senioriem

Iezīmējot rudens ražas novākšanas darba noslēgumu, Preiļu novada Pensionāru biedrība 12. oktobrī organizēja tradicionālos ražas svētkus. Bija ko dot un ņemt, svērt, mērīt un mainīt, redzēt un dzirdēt, kā arī baudīt! Pasākuma vadītāja, Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Marija Briška informēja, ka aktivitāšu galvenā tēma šogad ir Eiropas zaļais kurss, uzsverot vietējo produktu un ražotāju ieguldījumu klimata ietekmes mazināšanā un veicinot izpratni par vietējo augļu un dārzeņu vērtību un nozīmi veselīga dzīvesveida paradumu veidošanā.

Ar priekšnesumu pasākumā priecēja vokālais ansamblis “Virši”. Sajūsmināja senioru aktivitāte, izveidojot interesantu izstādi ar dabā izaugušajiem  dārzeņiem. Izbrīnu radīja gan žuburaini burkāni, gan vareni sīpoli, ķiploki, rutki, daudzkrāsainā paprika, pamatīgi kartupeļi. Vislielākais ķirbis izaudzis Marijas Vaivodes mazdārziņā - 18,5 kg smags. Degustācijai sagatavoti bija gan ievārījumi, gan konservēti dārzeņi, jo pensionāri nav raduši nīkt bezdarbībā. Jaunā raža sagatavota ziemas periodam. Sarūpētas sēklas pavasarim. Svētkos ieradās arī jauna “saimniece” - Annas Sondores no kabača darināta lelle. Tāpat visi bija pateicīgi par viņas sagatavotajām tējām. Seniori uzzināja par to ievākšanu, žāvēšanu, uzglabāšanu

Marija Briška bija izveidojusi interesantu krustvārdu mīklu, ļaujot komandās sacensties mīklu minēšanā. Vērtīgs bija stāstījums par tomātu ietekmi uz cilvēka organismu, jo tie ir ne tikai garšīgi, bet arī ārstnieciski - uzlabo sirdsdarbību, attīra kuņģi, samazina insulta risku un novērš daudz citu slimību. Pateicībā Marija Briška saņēma balvu - no mazajām paprikām veidotas krelles, kuras pasniedza aktīvā dalībniece Viktorija Znotiņa. Pa dāvaniņai saņēma arī katrs pasākuma dalībnieks. Paldies Valentīnai Madalānei un Anatolijam Briškam par kartupeļiem, kurus varēja paņemt katrs un, protams, arī ukraiņu draugiem! Seniori degustēja arī Broņislavas Lauskas sarūpētās miltu pankūkas, kā arī Valentīnas Dzenes kartupeļu pankūkas.

Pasākuma mērķis bija veicināt vecākā gadagājuma ļaužu kopā būšanu, jo starp senioriem daudz ir vientuļo pensionāru, vairākām pensionāru ģimenēm bērni nedzīvo tuvumā, tāpēc svarīgas ir kopīgas aktivitātes brīvajā laikā un savstarpējs atbalsts. Par pasākumu klātesošie bija sajūsmā, nolēma, ka arī turpmāk katru gadu jārīko tādus saietus, jo pasākums baudāms ne tikai vēderam, bet arī dvēselei, acīm. “Es uzskatu, ka tie cilvēki, kuri domā labas domas, izturas pret otru ar sapratni - viņi ir laimīgi. Baudīsim rudeni ar prieku, būs veselība un labs garastāvoklis, tā pauda Marija Briška.

Informāciju sagatavoja

Preiļu novada Pensionāru biedrības valde