Jaunatne Sabiedrībā
Preiļu novada Jauniešu diena 2023

4. augusts Preiļos pagāja ļoti jautri, karsti un jaudīgi, jo Preiļu pludmalē norisinājās Preiļu novada Jauniešu diena.

Aktīvās atpūtas cienītāji izrādīja lielu interesi par pludmales volejbola turnīru, kur dalībnieki spēlēja 3 pret 3. Lai gan interese bija ļoti liela, vietu skaits bija ierobežots, jo uz volejbola turnīru bija iepriekšēja pieteikšanās, tāpēc gala rezultātā spēlēja tās 10 komandas, kuras paspēja pieteikties pirmās. Volejbola turnīrā piedalījās komandas ne tikai no Preiļu novada, bet arī ciemiņi no citiem novadiem. Dalībnieki bija jaunieši no 13 līdz 30 gadu vecumam. Turnīru pavadīja spēcīgas vēja brāzmas, kas mijās ar svelmi, bet tas netraucēja dalībniekiem cīnīties un uzvarēt. 1. vietu ieguva komanda “LĪKSNA”, 2. vietu ieguva komanda “VIENALGA MAN” un 3. vietu ieguva komanda “SAIES”. Pasākuma organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem, un aicina uz tikšanos nākošajos pludmales volejbola turnīros!

Pludmalē visu dienu darbojās piepūšamās atrakcijas, kā arī bija pieejams profesionāls fotogrāfs. Jauniešiem bija iespēja piedalīties ūdens stafetes, vienā no kurām bija iespēja laimēt brīvbiļeti uz vakara koncertu un balli Preiļu parka estrādē. Interese bija liela un savu veiksmi vēlējās izmēģināt katrs. Mazākajiem apmeklētājiem bija ļoti liela interese par stafeti, kur bija jāšauj ar ūdens pistolēm. Tāpat arī lielu interesi jaunieši izrādīja par sejiņu apgleznošanu un hennas tetovējumiem. Gribētāju bija daudz, rindas bija garas un rezultāti ļoti skaisti.

Radošākajiem jauniešiem bija pieejamas radošās darbnīcas, kur tapa skaisti, mazi pušķīši, taurenīši un piekariņi. Prieks par katru, kurš nāca un darbojās.

Vakarā visi jaunieši un arī citi pilsētas iedzīvotāji tika aicināti uz latviešu estrādes mūzikas vakaru Preiļu parka estrādē. Plkst. 20.00 klausītājus priecēja grupas “bet bet” koncerts, plkst. 22.00 varēja izkustēties un izdejoties ballē ar mūziķiem “Ginc un Es”, bet plkst. 00.00 uz skatuves kāpa jauniešu gaidītā grupa “Latgalīšu reps”, pēc koncerta balle turpinājās!

Pasākuma organizatori vēlas teikt paldies katram, kurš piedalījās Preiļu novada Jauniešu dienā 2023 - gan pasākuma apmeklētājiem, gan tiem, kuri rūpējās par to, lai viss notiek, visiem radošo darbnīcu meistariem, fotogrāfiem, vadītājiem, mūziķiem, māksliniekiem, ēdinātājiem u. c. Paldies! Un tiekamies arī citos pasākumos!

Vairāk foto pieejams ŠEIT.

Informāciju sagatavoja

Sintija Ančeva

Vadītāja, Jaunatnes lietu speciāliste
sintija.anceva [at] preili.lv