Jaunatne
Preiļu novada jaunieši piedalās Jauniešu līdzdalības projektu darbnīcās

No 1. līdz 3. novembrim Preiļu novada Jauniešu centra “Četri” jaunatnes darbiniece Karīna Vežuka ar divām Preiļu novada Jauniešu domes pārstāvēm - Megiju Lukjanoviču un Esteri Ščucku, piedalījās Jauniešu līdzdalības projektu darbnīcās, kas norisinājās Madonas novada Mārcienas muižā.

Nodarbībās bija iespēja uzzināt par to, kas ir līdzdalība, līdzdalības projekti, neformālā izglītība un Youthpass. Tika pastāstīts vairāk par ES programmu projektiem jauniešiem un ERASMUS+ programmas prioritātēm. Darbnīcas vadīja  Sergejs Andrejevs un Rinalds Rudzītis.

Jaunieši aktīvi līdzdarbojās dažādās aktivitātēs, lai saliedētos, līdzdarbotos, mācītos un atraisītos. Tika izmantotas dažādas metodes, piemēram, spageti makaronu torņa taisīšana, laukā paslēptu Eiropas Jaunatnes mērķu meklēšana, dažādas jautras un aktīvas dinamiskās pauzēs. Notika arī stāstu un galda spēļu vakari.

Jauniešiem pēdējā dienā vajadzēja izveidot sava projekta problēmu koku, sīkāk aprakstīt sava projekta mērķi, uzdevumus, aktivitātes un rezultātus. Tika saņemta arī atgriezeniskā saite par projektu prezentācijām un notika darba izvērtēšana.

Jaunietes par apmācībām kopumā bija ļoti apmierinātas:

“Ieguvu daudz jaunu zināšanu gan par līdzdalību, gan par projektu daudzveidību un to rakstīšanu. Likās ļoti interesanti paklausīties un uzzināt daudz jaunu un noderīgu lietu gan dēļ sevis, gan dēļ turpmākās Preiļu jauniešu līdzdalības,” pauda Megija.

“Sakarā ar to, ka man bija maz zināšanu par projektiem, es sapratu kā ir jāraksta projekti un kas vispār ir līdzdalības projekti. Ieguvu visaptverošas zināšanas par to, kam projektā ir jābūt, lai to pieņemtu. Uzskatu, ka tas bija ļoti vērtīgi!” informēja Estere.

Informāciju sagatavoja

Karīna Vežuka

Jaunatnes darbinieks
karina.vezuka [at] preili.lv