Veselība Izglītībā

3. un 4. februārī kārtējo reizi ārkārtējās situācijas laikā ir sakomplektētas pārtikas pakas Preiļu novada izglītības iestāžu audzēkņiem. Šoreiz tās ir trīs veidu, jo atšķiras laiks, ko katra klašu grupa janvārī pavadīja, attālinoti mācoties. 7.–12. klašu audzēkņiem ir sakomplektētas lielās pakas vērtībā 31,20 eiro, 5.-6. klašu skolēni saņem vidējo paku vērtībā 23,40 eiro, 1.- 4. klašu izglītojamiem mazākā paka – 7,80 eiro vērtībā.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktora vietniece administratīvi saimnieciskajos jautājumos Anita Gāga pavēstīja, ka Labklājības pārvaldes darbinieki veica paku komplektēšanu Salas pamatskolas un Pelēču pamatskolas skolēniem. Paku nogādi uz abām lauku skolām organizēja pašvaldība sadarbībā ar pagastu pārvaldēm. Ar paku komplektēšanu Preiļu pilsētas izglītības iestādēm nodarbojās uzņēmuma SIA “Arka Preiļi” darbinieki.

Pārtikas paku saturs ir ļoti daudzveidīgs. To piepildījums sastāv no graudaugu produktiem, olām, burkāniem, maizes, piena produktiem, lielajās pakās ir arī apelsīni. Atbalstot vietējos ražotājus, paku saturs ir nokomplektēts no Latvijas uzņēmumu produkcijas, savukārt piena produkti – no akciju sabiedrības “Preiļu siers”.

Paku saņemšanai pilsētas skolās ir atvēlēts pietiekoši liels laiks. Piemēram, Preiļu 1. pamatskolā skolēnu vecāki pēc pārtikas pakām var ierasties 5. februārī no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00 sev tīkamā laikā, nedrūzmējoties un ievērojot visus drošības pasākumus.

Šoreiz produktu izvēli paku satura piepildīšanai nodrošināja SIA “Arka Preiļi”, ņemot vērā līdzšinējo sadarbību paku komplektēšanā ar Preiļu novada Labklājības pārvaldi.

Maija Paegle,

Preiļu novada sabiedrisko attiecību speciāliste