Preiļu novadā

No 2020. gada 8. decembra līdz 17. decembrim projekta “Darbīgās kopienas” ietvaros Preiļu kopienas Resursu centrā (PKRC), kas atrodas Preiļu novada bērnu un jauniešu centra telpās, notika Ziemassvētku rosīšanās – ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, Centra Rūķi aktīvi rosījās un gatavoja pārsteigumus kopienas dalībniekiem.

Dāvanu maisiņu darbnīca

Tā bija īpaša ar to, ka uzbūra Ziemassvētku gaidīšanas prieku.  Tā nemanot visas dienas garumā tapa gan lielāki, gan mazāki dāvanu maisiņi. Rosoties darbnīcā radās ideja – un tika sašūti divi svētku galdauti Resursu centra vajadzībām. Šūšanas azarta pārņemti, Rūķi sašuva arī sejas maskas – sev un vēl kādam Rūķim.

Keramikas darbnīca

Tajā tapa eglītes rotājumi no baltā māla, kas tālāk tika nogādāti PII “Pasaciņa”. Bērni varēja apgleznot Centra Rūķu darinātos rotājumus un iekārt eglītē. Citi māla rotājumi nonāca Dāvanu iesaiņošanas darbnīcā.

Piparkūku darbnīca.

Tā ir Ziemassvētku smaržas un garšas darbnīca. Žēl, ka šogad varam cept pa vienam, bet toties Ziemassvētku sajūtu varēja izbaudīt visi. Daļa piparkūku pa pāriem tika sapakotas un nonāca Centra audzēkņu, kas nāca uz kārtējo nodarbību, rokās. Otra daļa – Dāvanu iesaiņošanas darbnīcā. Kopienas resursu centra telpā tika ierīkots Rūķu pakomāts, kur katrs bērnu un jauniešu centra pulciņš, uzrakstot kodu (novēlējumu Ziemassvētkos), varēja tikt pie Preiļu novada domes sarūpētās Saldumu tūtas.

Dāvanu iesaiņošanas darbnīca

Tajā Centra Rūķi sašūtajos dāvanu maisiņos salika keramikas rotājumus, piparkūkas un Ziemassvētku dzejolīšus. Tālāk šie dāvanu maisiņi nonāks Kopienas resursu centra sadarbības partneru rokās.

VIRTUĀLĀ RŪĶOŠANĀS – tikšanās ZOOM platformā. Tās dalībnieki – projekta “Darbīgās kopienas” īstenotāji – biedrības “Izglītības iniciatīvu centrs” pārstāvji un projekta koordinators Preiļu novadā, kā arī Preiļu kopienas aktīvisti no Dienas centra, Salas pamatskolas, Krīzes centra, PII “Pasaciņa” un Preiļu novada bērnu un jauniešu centra. Tikšanās laikā – projekta “Darbīgās kopienas”  aktivitāšu ne tik viennozīmīgais 2020.gads fotogrāfijās, kā arī – sarunas, pieredze, emocijas, vērtējumi, izjūtas, ieceres, izdevās-neizdevās…. Un noslēgumā tikšanās dalībnieki izspēlēja  interaktīvo spēli “Virtuālā Rūķošanās Ziemassvētkos”.

PALDIES par sadarbību un idejām bagātu, darbīgu divu nedēļu darbu Kopienas resursu centra radošajās darbnīcās Centra Rūķiem – Anitai Kolosovai, Raivo Andersonam, Svetlanai Jaudzemai, Vijai Kokorietei, Intai Kinašai un Namiņa mazajiem Rūķiem.

Projektu „Darbīgās kopienas” četrās Latgales pašvaldībās īsteno Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Projekta partneris un līdzfinansētājs ir Preiļu novada dome. Projekta “Darbīgās kopienas” galvenā ideja ir attīstīt izglītības iestāžu un vietējās kopienas sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas, kā arī veicināt sociālo uzņēmējdarbību, plānojot un organizējot iedzīvotājiem saistošas aktivitātes, kuras dod labumu sabiedrībai un pozitīvi ietekmē vietējās kopienas ikdienu.

Aija Caune

Direktore - 4. stāvs
aija.caune [at] preili.lv