Izglītībā

Rudenīgi burvīgā 5. septembra dienā Preiļu 1. pamatskolas 6. c un 9. a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Cēsu Kosmosa izziņas centru.

6. c klase šo braucienu nopelnīja ar uzvaru konkursā “Uzdrīksties! Domā! Radi!” 2023, iegūstot balvu "Inženierdizains", bet  9. a klases skolēni bija centīgi un atsaucīgi, piedaloties dažādos pasākumos, konkursos un olimpiādēs iepriekšējā mācību gadā.

Cēsu Kosmosa izziņas centrā ekskursijas dalībnieki bija pirmie, jo tas tikai nesen atvērts apmeklētājiem. 9. klase izgatavoja savu raķeti un izmērīja tās lidojuma augstumu, bet 6. klase mēģināja nosēdināt kapsulu ar kosmonautiem tā, lai tā neapgāztos. Tāpat arī visi kopā staigāja pa kustīgu grīdu un ražoja elektrību. Izrādās, ka arī tā var iegūt enerģiju, ar ko uzlādēt mobilo telefonu. Vēlāk, izmantojot Mēness karti, vajadzēja izveidot roverus cauri šķēršļiem.

Pēc centra apmeklējuma skolēni devās dabā uz Līču-Laņģu klintīm. Jāsaka, ka arī daba pārsteidza ar savu neatkārtojamo burvību. Taciņas veda augšup, lejup un bija uzmanīgi jāskatās, kur likt kājas, lai nenoslīdētu no takas, kas vietām bija smilšaina, mālaina, klāta ar ķieģelu lauskām, jo tuvumā bija Lodes ķiegeļu rūpnīca.

Atgriežoties atpakaļ mājās no mācību ekskursijas uz Cēsīm, skolēnu vidū valdīja vairākas pozitīvas atsauksmes:

  • "Man ļoti patika Kosmosa centrs un dabas taka."
  • "Patika taisīt raķeti."
  • "Interesanti šķita darboties ar Mēness visurgājēju."
  • "Bija jautrs un pozitīvs vadītājs Kosmosa centrā."
  • "Mēs redzējām ļoti skaistas klintis. Patika staigāt pa Līču-Laņģu klintīm."
  • "Man patika, ka Kosmosa izziņas centrā varēja radoši darboties."
  • "Un pusdienas centrā bija garšīgas."

Skolēnus braucienā pavadīja un Cēsu Kosmosa izziņas centrā līdzi darbojās skolotāji - Laila Vibornā, Inga Buka, Uldis Čerpakovskis.

 

Informāciju sagatavoja

Preiļu 1. pamatskolas skolotāja
Laila Vibornā