Veselība Iedzīvotājiem

28. septembrī tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem. Uz pirmo iepazīšanās nodarbību ieradās 10 bērni kopā ar saviem vecākiem. Biedrības “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs” speciāliste Antoņina Nackeviča visus dalībniekus iepazīstināja ar suņiem, sniedza vispārēju informāciju par to, kā pareizi glaudīt suni, kā rīkoties situācijā, kad pieskrien klāt svešs suns, kā arī atbildēja uz bērnu un vecāku jautājumiem. Pēc vispārējās informācijas sekoja praktiskās nodarbības ar suņiem, bērniem bija dota iespēja tos vest pavadā, sacensties kopā ar dzīvniekiem (kurš pirmais izrāpot cauri tunelim), pabarot suni, un citas aizrautīgas aktivitātes. Bērni ar sajūsmu un patiesu prieku darbojās kopā ar četrkājainajiem draugiem.

Kanisterapijas nodarbības turpināsies oktobrī un novembrī, nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā un bērniem būs iespēja ar suņiem darboties nelielā grupā.

Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Šāda terapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamatrehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī kā pastāvīgu rehabilitācijas veidu. Sadarbojoties ar suni, veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums, mazinās muskulatūras tonuss, uzlabojas izruna, lasītprasme, smalkā motorika.

Kanisterapijas nodarbības bērniem ir bezmaksas, patiecoties līdzcilvēku veiktajiem ziedojumiem pasākuma “Ziedotāju aplis” ietvaros, ko organizēja Viduslatgales pārnovadu fonds. Kanisterapijas nodarbības organizē biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” sadarbībā ar biedrību “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs”

Papildu informācija

Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”
Valdes priekšsēdētāja
Inese Matisāne
E-pasta adrese pukuzirnis3@inbox.lv